Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble modułowe na taras – dlaczego warto je kupić?

utworzone przez | sie 9, 2019 | Porady

Meble modułowe działają na zasadzie samodzielnego dopasowania elementów do siebie. Aranżacje zestawów mebli na taras możemy wykonać w zależności od potrzeb na dany moment. Taki rodzaj wyposażenia odpowiada zwłaszcza indywidualistom, którzy chcą stworzyć niepowtarzalne kompozycje. Oferowane rozwiązanie umożliwi zachowanie jedności stylizacji przy jednoczesnej możliwości różnorodnych rozwiązań. Dlaczego warto zainwestować w meble modułowe na zewnątrz?

Elastyczne rozwiązania dla każdego

Aby uniknąć wymiany mebli na taras, dobrze jest wybrać taki zestaw, który będzie elastyczny i w pełni uniwersalny. Taras lub ogród możemy odmienić bez konieczności kupowania nowych mebli. Nowoczesne meble ogrodowe modułowe są zbudowane z kilkunastu elementów, które można modyfikować. Szczególnie gdy pojawi się nowy członek rodziny lub goście nie trzeba kupować nowego zestawy mebli. Wystarczy wówczas dokupienie kilku elementów modułowych, by móc komfortowo wypoczywać z bliskimi.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Meble ogrodowe modułowe świetnie sprawdzą się w przypadku małych tarasów. Optymalne jest wówczas dokładne wykorzystanie przestrzeni, które będzie możliwe dzięki modułom. Zapewni to użytkownikom tarasu codzienny komfort. Moduły pozwolą zagospodarować nawet mało ustawny taras, wykorzystując jego cały potencjał.

Meble ogrodowe modułowe świetnie sprawdzą się w przypadku małych tarasów

meble modułowe na małym wąskim tarasie

Meble modułowe na taras gwarantują łatwość modyfikacji zestawu

Niepodważalną zaletą mebli modułowych jest możliwość ich modyfikacji. Zmian tych dokonamy z łatwością, więc każda metamorfoza będzie zadowoleniem. Do całkowitej metamorfozy nie potrzeba dużo siły, więc można ją przeprowadzić samodzielnie. Nawet przeniesienie mebli do innego pomieszczenia nie będzie wymagało wysiłku, ponieważ meble są wykonane z lekkiego aluminium.

Niepodważalną zaletą mebli modułowych jest możliwość ich modyfikacji

Modułowość = funkcjonalność

Meble modułowe na taras zostały zaprojektowane z myślą o zagwarantowaniu największego komfortu użytkowania. Każdy komponent jest oddzielną całością, która może być także dopełnieniem kompletu. Kształt mebli opiera się najczęściej na prostych i geometrycznych kształtach. Proste meble pozwolą na stworzenie przede wszystkim bardzo przyjemnej dla oka stylizacji. Możemy rozmieścić meble tak, aby optycznie powiększyć taras.

Meble modułowe na taras zostały zaprojektowane z myślą o zagwarantowaniu największego komfortu użytkowania.

Meble modułowe to brak problemu z transportem

Często niedocenianą zaletą mebli modułowych jest brak problemu z ich przewiezieniem. Zestawy składają się z niewielkich elementów, które klient może złożyć samodzielnie. Znacznie ułatwi to przewiezienie zestawu mebli we własnym samochodzie lub obniży koszty dostawy w przypadku kuriera, lub sklepu meblowego.

transport mebli modułowych MODU

Dostawa mebli ogrodowych MODU linia ARUCAS

Meble modułowe na taras to możliwość stworzenia własnej aranżacji

Meble ogrodowe modułowe najbardziej docenią osoby, które lubią meblować i aranżować swoje wnętrza. Wybór wielu wzorów i obszernej kolorystyki umożliwi stworzenie dowolnej stylizacji dopasowanej do stylu domu lub ogrodu. Zestawy mebli są modne, a ich wygląd będzie bardzo nowoczesny. Producenci mebli umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego zestawu i ingerowanie w wygląd poszczególnych elementów. Wszystkie elementy będą tworzyły spójną całość, która nie ma jednak określonej roli ani miejsca, w którym ma się znajdować.

Meble ogrodowe modułowe najbardziej docenią osoby, które lubią meblować i aranżować swoje wnętrza

Nowoczesne meble modułowe na taras to bogata oferta elementów

Bardzo wiele osób myśli, że meble modułowe to tylko rozwiązanie na taras. Okazuje się jednak, że to także szafki, półki, komody, sofy, fotele, podnóżki, które można łączyć w dowolnych konfiguracjach. Moduły to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w aktualne trendy dotyczące mebli. Warto dodać, że tę różnorodność może uzupełnić także szeroka paleta kolorów czy to RAL dla ram stelaży czy też paleta tkanina Sunbrella.

Uniwersalne zastosowanie mebli modułowych na taras

Dużą zaletą mebli modułowych jest ich uniwersalność. Można je zestawiać dowolnie w wybranej przez nas przestrzeni. Najczęściej meble modułowe wybierane są na taras i na balkon. Z racji tego, że przeważnie są to małej wielkości do zaadoptowania przestrzenie przydomowe. Wystarczy zestawić dowolny zestaw mebli, by sprawić, że taras stanie się miejscem w pełni ergonomicznym. Podobnie będzie, jeśli będziemy planować zagospodarowanie balkonu, tutaj również sprawdzą się zestawy mebli modułowych. MODU dla swoim klientów przygotował ciekawą propozycję mebli modułowych na taras i na balkon, które nie tylko są ustawne i estetycznie wykonane, ale też bardzo wygodne.

meble modułowe na tarasie przed ogrodzeniem

Linia TEIDE jako przykład mebli modułowych na taras

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...