Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble tarasowe na lata – co sprzyja ich niszczeniu?

utworzone przez | sie 26, 2022 | Porady

Solidnie wykonane zestawy mebli na taras są w stanie przetrwać z nami naprawdę lata. Jednak w zależności od materiału, jakości produkcji i czynników zewnętrznych, na jakie są narażone, niekiedy mogą szybko stracić piękny wygląd. Co konkretnie sprawia, że meble tarasowe przestają spełniać dobrze swoją funkcję wypoczynkową i zamiast zdobić, szpecą przydomową strefę relaksu? Przekonajmy się w poniższym artykule.

Od czego niszczą się meble tarasowe? Kluczowe czynniki

Destrukcyjny wpływ na meble tarasowe mają zmienne warunki pogodowe. Deszcz, śnieg, intensywne nasłonecznienie i zmienne temperatury to czynniki, przy których wiele kompletów mebli na taras nie zdaje egzaminu. Oczywiście nie wszystkie:)

To jak długo posłużą nam meble na taras, w dużym stopniu zależy od surowca, z jakiego zostały wykonane. Szczególnie narażone na działanie wilgoci i słońca są meble tarasowe drewniane. Dużo zależy od konkretnego gatunku drewna. Przykładowo, kupując tani zestaw sosnowy, nie spodziewajmy się ponadprzeciętnej trwałości (sosna jest miękkim drewnem, dość szybko niszczeje i pokrywa się sinizną). Lepszym wyborem będą meble tarasowe z robinii akacjowej, dębu, mahoniu, cedru lub teaku, które są odpowiednio droższe. Oczywiście należy pamiętać, o co sezonowej impregnacji i czyszczeniu kompletu. W przeciwnym razie meble spęcznieją i popękają. Niezaimpregnowane drewno łatwo pochłania wodę, jest podatne na grzyby, pleśni i się rozwarstwia, tracąc swój naturalny urok.

Od czego niszczą się meble tarasowe plastikowe? Szkodliwy wpływ na ich wygląd i funkcjonalność również ma słońce. Meble z tworzyw sztucznych często płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego. Wysokie temperatury (od słońca lub blisko postawionego grilla) mogą powodować też ich odkształcanie. Meble plastikowe są dość podatne na zarysowania i pęknięcia – bardzo łatwo możemy je uszkodzić przy nieostrożnym obchodzeniu się. 

Meble tarasowe z aluminium – zaskakująco odporne

Wysoką odporność na różne warunki atmosferyczne wykazują aluminiowe meble na taras w tym naszej marki MODU. Dzięki starannemu malowaniu proszkowemu, solidnym spawom i tkaninom niepodatnym na blaknięcie, działanie wilgoci, czy tarcie możemy cieszyć się z ich użytkowania przez kolejne sezony. Co ważne meble z aluminium nie rdzewieją, nie wymagają też od właścicieli przeprowadzania szczególnych prac konserwacyjnych. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu – i znów możemy zachwycać się ich wysoką estetyką oraz korzystać z wygody, jaką oferują.

Zachęcamy do zapoznania z ofertą produktową MODU. Oferujemy aluminiowe meble tarasowe, które możemy spersonalizować dla Klienta, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i gust.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

Jakie meble wybrać na niezadaszony taras?

Jakie meble wybrać na niezadaszony taras?

Decydując się na aranżację przestrzeni na tarasie niezadaszonym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wybór odpowiednich mebli może być kluczowy dla komfortu użytkowania oraz trwałości całego wyposażenia. W tym artykule przedstawimy, na co zwrócić uwagę,...

Jak zacienić taras? Najlepsze sposoby

Jak zacienić taras? Najlepsze sposoby

Zacienienie tarasu to kluczowy element, który pozwala cieszyć się komfortem i relaksem na zewnątrz, szczególnie w upalne dni. Właściwe zacienienie tarasu chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także wpływa na estetykę i funkcjonalność przestrzeni....

Jak urządzić taras w bloku?

Jak urządzić taras w bloku?

Aranżacja tarasu w bloku może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń. Jednak z odpowiednimi pomysłami i rozwiązaniami, nawet mały taras może stać się przytulnym miejscem do relaksu i spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. W tym artykule...