Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble tarasowe na lata – co sprzyja ich niszczeniu?

utworzone przez | sie 26, 2022 | MODU, Porady

Solidnie wykonane zestawy mebli na taras są w stanie przetrwać z nami naprawdę lata. Jednak w zależności od materiału, jakości produkcji i czynników zewnętrznych, na jakie są narażone, niekiedy mogą szybko stracić piękny wygląd. Co konkretnie sprawia, że meble tarasowe przestają spełniać dobrze swoją funkcję wypoczynkową i zamiast zdobić, szpecą przydomową strefę relaksu? Przekonajmy się w poniższym artykule.

Od czego niszczą się meble tarasowe? Kluczowe czynniki

Destrukcyjny wpływ na meble tarasowe mają zmienne warunki pogodowe. Deszcz, śnieg, intensywne nasłonecznienie i zmienne temperatury to czynniki, przy których wiele kompletów mebli na taras nie zdaje egzaminu. Oczywiście nie wszystkie:)

To jak długo posłużą nam meble na taras, w dużym stopniu zależy od surowca, z jakiego zostały wykonane. Szczególnie narażone na działanie wilgoci i słońca są meble tarasowe drewniane. Dużo zależy od konkretnego gatunku drewna. Przykładowo, kupując tani zestaw sosnowy, nie spodziewajmy się ponadprzeciętnej trwałości (sosna jest miękkim drewnem, dość szybko niszczeje i pokrywa się sinizną). Lepszym wyborem będą meble tarasowe z robinii akacjowej, dębu, mahoniu, cedru lub teaku, które są odpowiednio droższe. Oczywiście należy pamiętać, o co sezonowej impregnacji i czyszczeniu kompletu. W przeciwnym razie meble spęcznieją i popękają. Niezaimpregnowane drewno łatwo pochłania wodę, jest podatne na grzyby, pleśni i się rozwarstwia, tracąc swój naturalny urok.

Od czego niszczą się meble tarasowe plastikowe? Szkodliwy wpływ na ich wygląd i funkcjonalność również ma słońce. Meble z tworzyw sztucznych często płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego. Wysokie temperatury (od słońca lub blisko postawionego grilla) mogą powodować też ich odkształcanie. Meble plastikowe są dość podatne na zarysowania i pęknięcia – bardzo łatwo możemy je uszkodzić przy nieostrożnym obchodzeniu się. 

Meble tarasowe z aluminium – zaskakująco odporne

Wysoką odporność na różne warunki atmosferyczne wykazują aluminiowe meble na taras w tym naszej marki MODU. Dzięki starannemu malowaniu proszkowemu, solidnym spawom i tkaninom niepodatnym na blaknięcie, działanie wilgoci, czy tarcie możemy cieszyć się z ich użytkowania przez kolejne sezony. Co ważne meble z aluminium nie rdzewieją, nie wymagają też od właścicieli przeprowadzania szczególnych prac konserwacyjnych. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu – i znów możemy zachwycać się ich wysoką estetyką oraz korzystać z wygody, jaką oferują.

Zachęcamy do zapoznania z ofertą produktową MODU. Oferujemy aluminiowe meble tarasowe, które możemy spersonalizować dla Klienta, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i gust.