Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble ogrodowe na taras to nie tylko stelaż – co jeszcze uwzględnić przy wyborze?

utworzone przez | maj 13, 2022 | Porady

Słoneczna pogoda zachęca do błogiego wypoczynku na łonie przyrody. Właściciele ogrodu są w uprzywilejowanej sytuacji i mogą cieszyć się piękną aurą, nie opuszczając swojej działki. Jakie meble ogrodowe na tarasie sprawią, że relaks w przydomowym, zielonym zakątku będzie jeszcze przyjemniejszy? Jakie aspekty uwzględnić przy wyborze mebli ogrodowych na taras? Sprawdźmy.

Słoneczna pogoda zachęca do błogiego wypoczynku na łonie przyrody.

meble ogrodowe na tarasie

MODU meble ogrodowe na taras. Linia MODERN

Funkcjonalność i mobilność zestawu mebli ogrodowych na taras

Solidny stelaż świadczy o wysokiej jakości i żywotności mebli ogrodowych, jednak ten element konstrukcyjny nie może być jedynym kryterium wyboru. Meble ogrodowe na taras powinny być funkcjonalne i mobilne. Dzięki temu w każdej chwili możemy przenieść je np. z altany na taras lub w inną, bardziej słoneczną część ogrodu. Kryteria te spełniają m.in. meble ogrodowe z aluminium, które charakteryzują się niską wagą, szczególnie w porównaniu do ich odpowiedników z drewna, czy kutego żelaza. Meble aluminiowe są ponadto bardzo trwałe i niepodatne na działanie wilgoci, niskich ani wysokich temperatur. Możemy więc cieszyć się ich niezmienionym, pięknym wyglądem przez długie lata.

Solidny stelaż świadczy o wysokiej jakości i żywotności mebli ogrodowych

meble ogrodowe na tarasie z drewna

Meble ogrodowe na taras MODU Linia MODERN

Styl mebli na zewnątrz dopasowany ogrodu i bryły budynku

Przy zakupie mebli na taras warto zwrócić uwagę, aby ich charakter współgrał ze stylem, w jakim został urządzony ogród oraz ogólnym wyglądem budynku. Warto stawiać na zestawy mebli ogrodowych na taras o uniwersalnej, prostej formie, która nie straci na aktualności mimo upływu lat. Z tego względu staramy się, by nasze meble modułowe MODU były ponadczasowe i nie tylko wpisywały się w aktualne trendy, ale też nie traciły na atrakcyjności w kolejnych sezonach.

Przy zakupie mebli na taras warto zwrócić uwagę, aby ich charakter współgrał ze stylem, w jakim został urządzony ogród oraz ogólnym wyglądem budynku 

meble ogrodowe na taras ujęcie studyjne

Układ mebli ogrodowych taras w ujęciu studyjnym

Wytrzymałe i komfortowe poduszki

Wielu Klientów skupia się na ogólnym wyglądzie mebli do ogrodu, bagatelizując jakość i wytrzymałość poduszek. Przecież to w dużej mierze właśnie od nich zależy wygoda użytkowania narożnika, sofy, czy foteli ogrodowych. Warto więc upewnić się, czy siedziska mebli ogrodowych na taras są odpowiednio komfortowe, nie tracą formy podczas korzystania z nich. Co jeszcze ma znaczenie? Szwy i wykończenie. Należy sprawdzić, czy poduszki mają równe, solidne szwy, czy nie wystają z nich niedbale nitki. Dobrze jeśli siedziska, oparcia i poduszki mają opcję ściągania pokrowców, dzięki czemu w razie zabrudzenia można wyprać tkaninę w pralce automatycznej, zamiast tracić czas na żmudne, ręczne czyszczenie.

Upewnij się czy siedziska mebli ogrodowych na taras są odpowiednio komfortowe, nie tracą formy podczas korzystania z nich.

poduszki dekoracyjne na meblach ogrodowych

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą produktową, gdzie dostępne są ekskluzywne meble ogrodowe MODU w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...