Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble ogrodowe modułowe to funkcjonalny wybór!

utworzone przez | cze 19, 2020 | Inspiracje

Na ogrodzie, tarasie i innym obiekcie przydomowym powinny się znaleźć meble ogrodowe. Są one podstawowym elementem doposażenia tarasu. Wobec tego powinny być nowoczesne, estetyczne, funkcjonalne czy praktyczne. Ponad to dobrze dobrane do przestrzeni użytkowej. W przydomowych obiektach, gdzie taras jest niewielkich rozmiarów aranżacja jest trudniejsza do wykonania. Dla przykładu, na małym tarasie ciężko byłoby zmieścić standardowy zestaw mebli. Na szczęście oferta mebli jest na tyle różnorodna, że zamiast tradycyjnych zestawów można wybrać meble ogrodowe modułowe.

Przykład układu mebli modułowych ogrodowych MODU

Przykład układu mebli modułowych ogrodowych MODU

Modułowość mebli ogrodowych

Dostępność mebli jest na tyle duża, że bez większych problemów możemy znaleźć pasujący do naszego ogrodu zestaw. Największą popularnością cieszą się narożniki modułowe, wybierane są najczęściej jako element wyposażenia ogrodu. Narożniki modułowe przeważnie podzielone są na części siedzące, przez co można je dowolnie skonfigurować wedle uznania. Meble ogrodowe modułowe można idealnie dostosować do naszego wnętrza i najbardziej wygórowanych potrzeb. Oprócz walorów czysto praktycznych dodają uroku każdej aranżacji ogrodowej. Modułowa konstrukcja mebli pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Tak naprawdę w nowoczesnych projektach ogrodów meble modułowe nie są już tylko wygodą, ale standardem w tworzeniu funkcjonalnych przestrzeni przydomowych.

Meble ogrodowe – przykłady zestawów:

przykłady zestawów mebli ogrodowych modułowych marki MODU

Różne zestawy mebli ogrodowych modułowych.

Meble skrojone na miarę

Wybór mebli ogrodowych modułowych niesie ze sobą wiele zalet. Modułowe meble ogrodowe mają to do siebie, że jeżeli w którym momencie będziemy mieli potrzebę przeniesienia ich z miejsca do miejsca nie będzie z tym większego problemu. Co więcej ich “mobilność” pozwala na niezliczone możliwości i plany aranżacji w ogrodzie. Meble ogrodowe modułowe są lekkie, łatwe w montażu i demontażu dzięki czemu można je szybko i wygodnie przestawiać i konfigurować wedle naszych potrzeb.

Dzięki meblom ogrodowym modułowym jesteśmy w stanie nie tylko zgrabnie doposażyć małą przestrzeń w ogrodzie ale przede wszystkim tworzyć kompozycje aranżacyjne w różnych konfiguracjach. Przykładowo zestawić ze sobą fotel i puf, które będą idealnymi meblami chociażby wtedy gdy będziemy chcieli ucinać sobie drzemkę. Meble modułowe można stopniowo zacząć kompletować – zaczynając od jednego, czy dwóch modułów. Nie trzeba od razu kupować całego zestawu, który zabierze dużo przestrzeni. Meble modułowe będą więc doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym zależy na nowoczesnym wyglądzie ogrodu, jak i dla tych którzy ponad wszystkim stawiają funkcjonalność. Zobacz gdzie możesz kupić meble na taras czy do ogrodu.

Zalety

Kilka zalet już zostało wymienionych jednak lista pozytywów się nie kończy. Dużym plusem posiadania mebli ogrodowych jest to, że można je w dowolnym momencie złożyć i przechować  na kolejny sezon. W porównaniu z tradycyjnymi meblami, zdemontowane meble modułowe zajmują niewiele miejsca. Możemy je zatem przechować nawet w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym. Tradycyjne meble tarasowe są nieporęczne i zajmują mnóstwo powierzchni. Z kolei meble ogrodowe modułowe pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową. Nawet kiedy mamy mały ogródek, możemy skonfigurować meble modułowe w taki sposób, aby ogródek był wydzieloną strefą relaksu.

zestaw mebli modułowych na balkon

Gdzie sprawdzą się zestawy modułowe?

Mimo swojej nazwy meble ogrodowe dedykowane są nie tylko do ogrodu. Bardzo często znajdują swój użytek na tarasach przydomowych, jako element aranżacyjny patio, sprawdzają się także jako dodatek aranżacyjno użytkowy na balkon. Meble modułowe na taras przydadzą się tam gdzie chcemy zaadaptować wąskie, niewielkie, mało ustawne pomieszczenie, w których tradycyjny narożnik o standardowych wymiarach nie zdaje egzaminu. Meble ogrodowe modułowe pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń przydomową.

Kilka słów o Jarosław Saternus

Sprawdź podobne wpisy

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

Twój plan na ten rok to metamorfoza ogródka? A może właśnie kończysz budowę domu i czas na zagospodarowanie otoczenia? Dowiedz się, jakich wytycznych się trzymać, a czego unikać przy aranżacji ogrodu czyli Twojej wymarzonej zielonej enklawy. Stwórz ogród marzeń, w...

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble z aluminium na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...