Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Dlaczego warto zrobić taras w biurowcu?

utworzone przez | sty 6, 2018 | Porady

 

Taras kojarzy nam się z miejscem odpoczynku zlokalizowanym przy domu rodzinnym. Inwestycja w przydomowy taras to po prostu zagwarantowanie sobie miejsca do relaksu. Coraz częściej spotkamy się także z tarasami w budynkach usługowych lub biurowcach. Cieszą one oczy przechodniów, pracowników, a także klientów firmy. Usytuowane są nie tylko na parterze budynków, ale także na wyższych piętrach lub dachu.

Taras w biurowcu jako przestrzeń reprezentacyjna

W miastach powstają budynki zaskakujące swym rozmachem. Siedziby firm chcą, aby ich budynek prezentował się dobrze na tle konkurencji. Projektowane są bardzo oryginalne i eleganckie biurowce. Ich projektanci mogą wykazać się odwagą i pomysłami. Coraz częściej w siedzibach firm projektuje się tarasy. Bardzo często tarasy te przylegają do gabinetów zarządu firmy. Usytuowane na wyższych kondygnacjach pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Przy sprzyjającej pogodzie na tarasie mogą odbywać się spotkania biznesowe z klientami. Balustrady najczęściej wykonywane są z przeźroczystych materiałów, dzięki czemu taras wkomponuje się w styl budynku. Warto przemyśleć także zakup mebli tarasowych, które nadadzą przestrzeni elegancji. Meble muszą charakteryzować się dobrą jakością, ale także dobrze prezentować. Plusem mebli na taras jest też możliwość indywidualnego dopasowania kolorów i materiałów.

Mauro kolekcja

Miejsce odpoczynku podczas pracy – wygodne meble tarasowe

Taras możemy zaaranżować także jako miejsce odpoczynku dla pracowników. Ustawiając stół i odpowiednio dobrane, nowoczesne meble tarasowe stworzymy przytulne miejsce relaksu podczas dnia pracy. Na tarasie możemy nie tylko odpocząć, ale także popracować przy kubku kawy. Przestrzeń możemy wykorzystać także jako miejsce przerwy w pracy i spożywania posiłku na świeżym powietrzu. Z tarasu korzystają często pracownicy palący papierosy. W takiej sytuacji warto pomyśleć nad podziałem tarasu na dwie strefy: dla niepalących i dla palaczy. Jeśli mamy do dyspozycji większą powierzchnię można stworzyć miejsce odpoczynku wraz ze stolikami i krzesłami dla obu grup pracowników. Wówczas niepalący pracownicy będą mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu bez ryzyka wdychania dymu tytoniowego. Warto zainwestować także w dodatki. Na tarasie będą pasowały krzewy posadzone w wysokich donicach lub ozdobne drzewka.

Ocieplenie surowego biurowca

Taras, który kojarzy się z domem i relaksem, może dodatkowo ocieplić wizerunek biurowca. Przyda się szczególnie w przypadku bardzo surowych brył. Może być on dostępny tylko dla pracowników jako strefa relaksu lub być otwarty dla wszystkich np. restauracja, lub punkt widokowy. Rozwiązanie z tarasem otwartym na turystów może spowodować, że biurowiec będzie chętnie odwiedzany i zyska na popularności w mieście.

Taras na dachu

Coraz częściej spotykamy się z tarasami na dachu biurowców. W gęstej zabudowie miasta warto wykorzystać każdą dodatkową powierzchnię. Duża i otwarta powierzchnia może stać się zielonym tarasem z wygodnym miejscem do siedzenia. Taras w biurowcu, na dachu zwiększy prestiż budynku, a co za tym idzie również firmy. Powierzchnię warto wykorzystać nie tylko jako taras, ale także restauracje lub punkt widokowy.

Kilka słów o Jarosław Saternus

Sprawdź podobne wpisy

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

Twój plan na ten rok to metamorfoza ogródka? A może właśnie kończysz budowę domu i czas na zagospodarowanie otoczenia? Dowiedz się, jakich wytycznych się trzymać, a czego unikać przy aranżacji ogrodu czyli Twojej wymarzonej zielonej enklawy. Stwórz ogród marzeń, w...

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble z aluminium na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...