Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Dlaczego warto zrobić taras w biurowcu?

utworzone przez | sty 6, 2018 | Porady

 

Taras kojarzy nam się z miejscem odpoczynku zlokalizowanym przy domu rodzinnym. Inwestycja w przydomowy taras to po prostu zagwarantowanie sobie miejsca do relaksu. Coraz częściej spotkamy się także z tarasami w budynkach usługowych lub biurowcach. Cieszą one oczy przechodniów, pracowników, a także klientów firmy. Usytuowane są nie tylko na parterze budynków, ale także na wyższych piętrach lub dachu.

Taras w biurowcu jako przestrzeń reprezentacyjna

W miastach powstają budynki zaskakujące swym rozmachem. Siedziby firm chcą, aby ich budynek prezentował się dobrze na tle konkurencji. Projektowane są bardzo oryginalne i eleganckie biurowce. Ich projektanci mogą wykazać się odwagą i pomysłami. Coraz częściej w siedzibach firm projektuje się tarasy. Bardzo często tarasy te przylegają do gabinetów zarządu firmy. Usytuowane na wyższych kondygnacjach pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Przy sprzyjającej pogodzie na tarasie mogą odbywać się spotkania biznesowe z klientami. Balustrady najczęściej wykonywane są z przeźroczystych materiałów, dzięki czemu taras wkomponuje się w styl budynku. Warto przemyśleć także zakup mebli tarasowych, które nadadzą przestrzeni elegancji. Meble muszą charakteryzować się dobrą jakością, ale także dobrze prezentować. Plusem mebli na taras jest też możliwość indywidualnego dopasowania kolorów i materiałów.

Mauro kolekcja

Miejsce odpoczynku podczas pracy – wygodne meble tarasowe

Taras możemy zaaranżować także jako miejsce odpoczynku dla pracowników. Ustawiając stół i odpowiednio dobrane, nowoczesne meble tarasowe stworzymy przytulne miejsce relaksu podczas dnia pracy. Na tarasie możemy nie tylko odpocząć, ale także popracować przy kubku kawy. Przestrzeń możemy wykorzystać także jako miejsce przerwy w pracy i spożywania posiłku na świeżym powietrzu. Z tarasu korzystają często pracownicy palący papierosy. W takiej sytuacji warto pomyśleć nad podziałem tarasu na dwie strefy: dla niepalących i dla palaczy. Jeśli mamy do dyspozycji większą powierzchnię można stworzyć miejsce odpoczynku wraz ze stolikami i krzesłami dla obu grup pracowników. Wówczas niepalący pracownicy będą mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu bez ryzyka wdychania dymu tytoniowego. Warto zainwestować także w dodatki. Na tarasie będą pasowały krzewy posadzone w wysokich donicach lub ozdobne drzewka.

Ocieplenie surowego biurowca

Taras, który kojarzy się z domem i relaksem, może dodatkowo ocieplić wizerunek biurowca. Przyda się szczególnie w przypadku bardzo surowych brył. Może być on dostępny tylko dla pracowników jako strefa relaksu lub być otwarty dla wszystkich np. restauracja, lub punkt widokowy. Rozwiązanie z tarasem otwartym na turystów może spowodować, że biurowiec będzie chętnie odwiedzany i zyska na popularności w mieście.

Taras na dachu

Coraz częściej spotykamy się z tarasami na dachu biurowców. W gęstej zabudowie miasta warto wykorzystać każdą dodatkową powierzchnię. Duża i otwarta powierzchnia może stać się zielonym tarasem z wygodnym miejscem do siedzenia. Taras w biurowcu, na dachu zwiększy prestiż budynku, a co za tym idzie również firmy. Powierzchnię warto wykorzystać nie tylko jako taras, ale także restauracje lub punkt widokowy.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...