Pomysły na taras – jaką nawierzchnię wybrać


Pomysły na taras – jaką nawierzchnię wybrać

Współcześnie duża liczba projektów domów obejmuje przyległy do domu taras. To przestrzeń, która sprzyja odpoczynkowi podczas letnich i chłodniejszych miesięcy. Od gustu klientów oraz ich indywidualnych potrzeb zależy zaaranżowanie tej przestrzeni. Należy zwrócić uwagę na aspekty praktyczne, aby z tarasu korzystało się komfortowo i bezpiecznie.

Taras jako miejsce odpoczynku

Przydomowy taras to po prostu przedłużenie domu. Często łączy się z salonem lub kuchnią, klienci chętnie wybierają styl podobny do tego panującego w domu. Użycie przyjaznych i naturalnych materiałów stworzy idealne miejsce na odpoczynek lub spotkanie z rodziną. W zależności od potrzeb taras można zaaranżować na romantyczną randkę lub po prostu rodzinne wesołe spotkanie na grilla. Współcześnie coraz częściej buduje się tarasy, które są przedłużeniem salonu lub kuchni i są otwarte np. na ogród. Taka stylizacja pozwoli na zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy lub zjedzenie śniadania i wypicie kawy na łonie natury. Chcąc poczuć się komfortowo i zrelaksować się należy wybrać odpowiednie meble i całą stylizację tarasu.

Drewniana nawierzchnia

podłoga wykonana z drewna na tarasie

Zastosowanie naturalnych materiałów jest z chęcią wybierane przez klientów i po prostu staje się modne. Drewniany taras łatwo wkomponować w ogród lub dopasować go do bryły domu. Fragmenty elewacji domu można wykonać z drewna, aby dom był spójną stylizacją. Drewniane wykończenie można skompletować samemu, jednak współczesny rynek oferuje też dużą ilość gotowych rozwiązań. System tarasowy do szybkiego montażu zawiera w komplecie deski i elementy mocujące. Różnorodność gatunków drewna daje możliwość wyboru idealnego odcienia desek na taras.

Płytki ceramiczne

podłoga wykonana z płytek ceramicznych na tarasie

Kafelki stosowane na zewnątrz powinny być odporne na ścieranie, mróz i inne warunki atmosferyczne. Ważne, aby posiadały antypoślizgową powierzchnię. Przed przystąpieniem do prac remontowych należy wybrać płytki, ponieważ mają one różną grubość. Zazwyczaj stosuje się niezbyt duże płytki (30 cm x 30 cm). Wśród płytek ceramicznych znajdziemy różnego rodzaju powierzchnie i kolory, które możemy dopasować do całej stylizacji tarasu. Płytki ceramiczne pod warunkiem dobrego ułożenia będą łatwe w konserwacji i posłużą wiele lat.

Kostka brukowa na taras

podłoga wykonana z kostki brukowej na tarasie

Płyty nawierzchniowe lub kostka brukowa to częsty wybór tarasów ziemnych. Ich wykonanie jest dość proste i niedrogie. Materiały te odporne są na zmiany temperatury. Bruk betonowy charakteryzuje zróżnicowane wzornictwo, co zapewnia niemal dowolną aranżację. Nowoczesne te tarasy to proste formy, które uzyskamy dzięki zastosowaniu kostki brukowej. Świetnie sprawdzą się na tarasach wykończonych w odcieniach szarości, które nawiązują do koloru betonu.

Stylowe dodatki

W zależności od całości projektu wybrać należy spójne dodatki i meble. Meble MODU świetnie sprawdzą się w każdej stylizacji, możemy indywidualnie dobrać rozmiar i rodzaj mebli, a także kolor. Meble będą bardzo trwałe, odporne na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Całość stylizacji uzupełnią świece, ozdobne lampy i roślinność. Podczas chłodniejszych wieczorów przydadzą się koce, które pozwolą cieszyć się z odpoczynku w pełni.

Taras Modu