Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Projekt tarasu na dachu twojego domu

utworzone przez | cze 17, 2019 | Porady

 

Stworzenie tarasu to świetny pomysł na powiększenie powierzchni domu. Komfortowo urządzony taras stanie się dodatkową powierzchnią do odpoczynku i relaksu. Adaptacja dachu na przydomowy taras to dość trudne zadanie. Wiąże się z formalnościami w urzędzie i odpowiednim urządzeniem przestrzeni. Miejsce do relaksu na pewno zrekompensuje nam ten trud, dlatego warto spróbować zamienić dach w taras.

Niezbędne formalności

Zanim przystąpisz do działania, określ jakie roboty budowlane będziesz musiał wykonać. Należy przemyśleć wejście na taras. Możesz wybrać schody wewnętrzne lub okno zamienić w drzwi. Istnieje kilka możliwych rozwiązań, aczkolwiek każde z nich będą uznane przez urząd jako przebudowa. Następnie musisz sprawdzić, czy planowany zakres prac wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Cały plan przebudowy musi zaakceptować odpowiedni urząd. Dopiero wtedy możesz rozpocząć prace. Na pewno konieczny okaże się projekt budowlany, który stworzy projektant. Projekt ten zawiera wszystkie konieczne do przeprowadzenia rodzaje prac i wybrane materiały wykończeniowe. Dokładnie opracowany plan w zasadzie znacznie ułatwi ci rozmowę z urzędem.

meble-modu-taras-laptop-zachod-slonca

Zakres prac

W zależności od konkretnego przypadku zakres koniecznych do wykonania prac będzie różny. Ponadto grubość i układ warstw zależna jest od konstrukcji dachu. Wyjście na taras również możesz zaaranżować na kilka sposobów, chociaż rozwiązanie, które wybierzesz, zależy od budowy domu i potrzeb jego mieszkańców. Warstwy na tarasie uzależnione są od konstrukcji dachu i znajdujących się na nim warstw. Dodatkowo duży wpływ na remont i zastosowane materiały ma także sposób odprowadzenia wody. Na dachu istnieje możliwość wykonania przestrzeni porośniętej roślinnością, która przypomina ogród na dachu. Zakres prac, które musisz wykonać koniecznie, ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo uzależniony od stanu zastanego.

meble-ogrodowe-material-taras

Prace wykończeniowe

Przydomowy taras musi być odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce, deszcz, co więcej mróz. Muszą być użyte do wykończenia materiały odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na ścieranie. Płytki ceramiczne to też dość często stosowane rozwiązanie. Obowiązkowo wyposaż taras w balustrady. Klienci często decydują się na całkowite lub częściowe zadaszenie tarasu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na detale i dokładność wykonywanych prac. Nawet małe błędy mogą doprowadzić do zniszczenia całej stylizacji i potrzeby ponownego remontu.

meble-ogrodowe-modu-taras-morze-wizualizacja

Praktyczne urządzenie tarasu

Jeśli masz już wybrane materiały wykończeniowe czas na wybór mebli tarasowych i innych dodatków. W zależności od potrzeb twoich oraz mieszkańców wybierz więcej lub mniej mebli tarasowych i stolików. Część tarasu wykorzystaj jako strefę roślin, a drugą jako strefa wypoczynku z wygodnymi siedzeniami i stolikami. Częsty wybór klientów to meble ogrodowe wykonane z aluminium, które jest bardzo odporne i wygodne w użytkowaniu. Profesjonalne i eleganckie wykończenie mebli pozwala na pełen komfort podczas użytkowania. Materiał użyty do wykończenia poduch i siedzisk charakteryzuje ogromna odporność na zabrudzenia i promienie UV. Producent mebli MODU pozwala indywidualnie dobrać zestaw mebli zarówno dla małej, jak i wielopokoleniowej rodziny.

Kilka słów o Jarosław Saternus

Sprawdź podobne wpisy

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

Twój plan na ten rok to metamorfoza ogródka? A może właśnie kończysz budowę domu i czas na zagospodarowanie otoczenia? Dowiedz się, jakich wytycznych się trzymać, a czego unikać przy aranżacji ogrodu czyli Twojej wymarzonej zielonej enklawy. Stwórz ogród marzeń, w...

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble z aluminium na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...