Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Projekt tarasu na dachu twojego domu

utworzone przez | cze 17, 2019 | Porady

 

Stworzenie tarasu to świetny pomysł na powiększenie powierzchni domu. Komfortowo urządzony taras stanie się dodatkową powierzchnią do odpoczynku i relaksu. Adaptacja dachu na przydomowy taras to dość trudne zadanie. Wiąże się z formalnościami w urzędzie i odpowiednim urządzeniem przestrzeni. Miejsce do relaksu na pewno zrekompensuje nam ten trud, dlatego warto spróbować zamienić dach w taras.

Niezbędne formalności

Zanim przystąpisz do działania, określ jakie roboty budowlane będziesz musiał wykonać. Należy przemyśleć wejście na taras. Możesz wybrać schody wewnętrzne lub okno zamienić w drzwi. Istnieje kilka możliwych rozwiązań, aczkolwiek każde z nich będą uznane przez urząd jako przebudowa. Następnie musisz sprawdzić, czy planowany zakres prac wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Cały plan przebudowy musi zaakceptować odpowiedni urząd. Dopiero wtedy możesz rozpocząć prace. Na pewno konieczny okaże się projekt budowlany, który stworzy projektant. Projekt ten zawiera wszystkie konieczne do przeprowadzenia rodzaje prac i wybrane materiały wykończeniowe. Dokładnie opracowany plan w zasadzie znacznie ułatwi ci rozmowę z urzędem.

meble-modu-taras-laptop-zachod-slonca

Zakres prac

W zależności od konkretnego przypadku zakres koniecznych do wykonania prac będzie różny. Ponadto grubość i układ warstw zależna jest od konstrukcji dachu. Wyjście na taras również możesz zaaranżować na kilka sposobów, chociaż rozwiązanie, które wybierzesz, zależy od budowy domu i potrzeb jego mieszkańców. Warstwy na tarasie uzależnione są od konstrukcji dachu i znajdujących się na nim warstw. Dodatkowo duży wpływ na remont i zastosowane materiały ma także sposób odprowadzenia wody. Na dachu istnieje możliwość wykonania przestrzeni porośniętej roślinnością, która przypomina ogród na dachu. Zakres prac, które musisz wykonać koniecznie, ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo uzależniony od stanu zastanego.

meble-ogrodowe-material-taras

Prace wykończeniowe

Przydomowy taras musi być odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce, deszcz, co więcej mróz. Muszą być użyte do wykończenia materiały odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na ścieranie. Płytki ceramiczne to też dość często stosowane rozwiązanie. Obowiązkowo wyposaż taras w balustrady. Klienci często decydują się na całkowite lub częściowe zadaszenie tarasu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na detale i dokładność wykonywanych prac. Nawet małe błędy mogą doprowadzić do zniszczenia całej stylizacji i potrzeby ponownego remontu.

meble-ogrodowe-modu-taras-morze-wizualizacja

Praktyczne urządzenie tarasu

Jeśli masz już wybrane materiały wykończeniowe czas na wybór mebli tarasowych i innych dodatków. W zależności od potrzeb twoich oraz mieszkańców wybierz więcej lub mniej mebli tarasowych i stolików. Część tarasu wykorzystaj jako strefę roślin, a drugą jako strefa wypoczynku z wygodnymi siedzeniami i stolikami. Częsty wybór klientów to meble ogrodowe wykonane z aluminium, które jest bardzo odporne i wygodne w użytkowaniu. Profesjonalne i eleganckie wykończenie mebli pozwala na pełen komfort podczas użytkowania. Materiał użyty do wykończenia poduch i siedzisk charakteryzuje ogromna odporność na zabrudzenia i promienie UV. Producent mebli MODU pozwala indywidualnie dobrać zestaw mebli zarówno dla małej, jak i wielopokoleniowej rodziny.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jakie meble wybrać na niezadaszony taras?

Jakie meble wybrać na niezadaszony taras?

Decydując się na aranżację przestrzeni na tarasie niezadaszonym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wybór odpowiednich mebli może być kluczowy dla komfortu użytkowania oraz trwałości całego wyposażenia. W tym artykule przedstawimy, na co zwrócić uwagę,...

Jak zacienić taras? Najlepsze sposoby

Jak zacienić taras? Najlepsze sposoby

Zacienienie tarasu to kluczowy element, który pozwala cieszyć się komfortem i relaksem na zewnątrz, szczególnie w upalne dni. Właściwe zacienienie tarasu chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także wpływa na estetykę i funkcjonalność przestrzeni....

Jak urządzić taras w bloku?

Jak urządzić taras w bloku?

Aranżacja tarasu w bloku może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń. Jednak z odpowiednimi pomysłami i rozwiązaniami, nawet mały taras może stać się przytulnym miejscem do relaksu i spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. W tym artykule...