Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Kolory mebli ogrodowych – które są najbardziej popularne?

utworzone przez | kwi 9, 2019 | Inspiracje

Różnorodność modeli krzeseł i stołów ogrodowych i tarasowych jest współcześnie tak ogromna, że każdy wybierze coś dla siebie. Miłośnicy klasyki będą mieć do wyboru prostą i stonowaną stylistykę, która pasuje do wszystkiego. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego zestawu mebli ogrodowych, który może posłużyć także do przywitania gości i np. urządzenia przyjęcia na tarasie. Wraz z pojawieniem się nowych technologii i zaangażowaniem projektantów zakończeniu uległ ograniczony wybór produktów i stylizacji. Producenci mebli tworzą swoje kolekcje w oparciu o wybory i sugestie klientów. Jednym z nich jest kolor mebli ogrodowych. Producenci zwracają również uwagę na trendy dotyczące wyposażenia domów. Co ważne projekty oparte są o wieloletnie doświadczenie.

Jak wybrać kolory mebli ogrodowych?

Wybierając kolory mebli ogrodowych należy zwrócić uwagę nie tylko na nasz gust, ale także na inne istotne aspekty. Nasze preferencje nie są jedynym czynnikiem, który doprowadza do podjęcia decyzji. Należy wziąć pod uwagę także kolorystykę otoczenia, styl domu i wygląd ogrodu. Zastosowanie mebli to równie ważny czynnik. Jeśli będą narażone na większe zabrudzenia warto zdecydować się na ciemniejszy kolor i łatwiejszy w czyszczeniu materiał. W przypadku użytkowania mebli w pełnym słońcu należy wybrać taki kolor, którym będziemy cieszyć się przez długi czas. Ważna jest nie tylko barwa konstrukcji mebli, ale także poduszek. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie ciągłości kolorystycznej tarasu np. z salonem lub kuchnią, która z nim graniczy. Na elegancję otoczenia wpłynie harmonijne przejście kolorystyczne i zachowana spójność.

zielony kolor mebli ogrodowych - zestaw mebli z kolekcji Teide

Zielony kolor mebli ogrodowych – zestaw mebli z kolekcji Teide

Zielone i brązowe meble ogrodowe – taras w barwach natury

Chcąc stworzyć miejsce do odpoczynku, które będzie pasowało stylizacją do ogrodu, należy wybrać zielone lub brązowe meble do ogrodu, Zieleń to zazwyczaj odcienie typowe dla roślinności. Rzadziej spotykana jest pastelowa zieleń. Stół oraz ramy mebli w kolorze brązu ocieplą przestrzeń i pozwolą stworzyć imitację drewna. Taka stylizacja dobrze skomponuje się z zielenią ogrodu oraz brązowym kolorem pni drzew i krzewów.

Szare i niebieskie meble ogrodowe – tworzymy przytulne miejsce

Kolor szary jest ceniony ze względu na elegancję. Ponadto jest modny i spokojny. Błękit to kolor nieba. Połączenie tych dwóch kolorów często jest wybierane przy doborze wyposażenia tarasu. Pozwoli stworzyć spokojne i modne miejsce do odpoczynku. Niebieski kojarzony jest z relaksem. Nawet przy wyborze innego koloru mebli często wybierane są niebieskie dodatki. Wpływ na wygodę miejsca do wypoczynku mają nie tylko meble. Duże znaczenie mają dodatki w postaci poduszek, donic z roślinami czy inne elementy dekoracyjne.

Białe meble ogrodowe – modne i ponadczasowe

Kolor biały również jest częstym wyborem klientów. Jasne meble ogrodowe z daleka będą przyciągały naszą uwagę i zachęcały do skorzystania z odpoczynku. Meble wydają się urokliwe i lekkie. Ta stylizacja będzie kontrastowała z otoczeniem (ogród). Dopasowana może być również do salonu, który z nią graniczy lub kuchni. Białe meble to także elegancja. Całość wygląda minimalistyczne, jednak na pewno spodoba się wielu osobom. Biel optycznie powiększy taras, co jest dodatkowym atutem.

Niezależnie od tego, jakie kolory wybierzemy do naszego tarasu ważne, abyśmy zakupili meble na zewnątrz wysokiej jakości. Będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata. Solidnie wykonany zestaw mebli tarasowych to warunek zadowolenia z ich użytkowania.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...