Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Taras styl skandynawski

utworzone przez | cze 19, 2020 | Bez kategorii

Aranżacje w stylu skandynawskim uchodzą za jedne z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Styl skandynawski mimo iż kojarzony jest z aranżacjami wnętrz mieszkań od jakiegoś czasu także jako popularny sposób urządzania tarasów i przestrzeni przydomowych.

taras w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakterystyka

Uwielbiany i ceniony za swoją prostotę, funkcjonalność i przede wszystkim połączenie ze światem przyrody. Nic więc dziwnego, że marzeniem wielu osób jest posiadanie skandynawskiego tarasu. Tak zaaranżowana przestrzeń przydomowa wręcz skłania do odpoczynku. Chcąc stworzyć strefę relaksu w przepięknym ogrodzie, warto pokusić się o aranżację w stylu skandynawskim.

W czym właściwie tkwi fenomen tego stylu? Skandynawski design jest jednym z bardziej uniwersalnych stylów. Reprezentuje minimalizm w najlepszym wydaniu, w tym stylu nie ma mowy o przepychu, panuje w nim jasna i dość ograniczona kolorystyka. Dominuje biel i przede wszystkim kolory natury połączone z dodatkami drewna, kamienia czy wikliny.

Skandynawski styl wyrósł w dużej mierze z zapotrzebowania na użytkowość. W krajach skandynawskich gdzie panuje dość surowy klimat, mieszkańcy po prostu wyżej cenili użytkowość nad ogólnym wystrojem/dekoracjami.

Skandynawski taras – jak urządzić?

Jest kilka dość istotnych elementów, które należy wziąć pod uwagę chcąc stworzyć przy domu taras w stylu skandynawskim. Jako, że ten styl aranżacyjny zachwyca swoim podejściem do przestrzeni życiowej najpierw warto się zastanowić nad rozplanowaniem mebli dodatków i akcesoriów. Docelowo chodzi o stworzenie miejsca, które będzie w pełni funkcjonalne. Jednym z kluczowych elementów będzie na pewno wybór mebli tarasowych, najlepiej aby były zachowane w stylistyce skandynawskiej. Doskonale  będą się prezentować meble na taras w jasnych kolorach (sprawdzi się biel połączona z szarością). Styl skandynawski to drewno, kamień, wiklina i wszystkie dodatki bliskie naturze. Dobrym wyborem będą meble na taras oparte na wzornictwie stylu skandynawskiego.

Taras skandynawski mimo, że będzie wykonany w dość chłodnej formie jak przystało na ten styl aranżacyjny, powinien być mimo wszystko miejscem nastrojowym. Ciepła i przytulności doda z pewnością dobrze dobrane oświetlenie. Ważne aby było ono dyskretne i wprowadzające przytulną atmosferę. Na taras skandynawski świetnie sprawdzą się różnego rodzaju świeczniki, lampiony i rozmaite ozdoby z niewielkim świetlnymi elementami. Czym byłby taras skandynawski bez dodatków?Może dlatego warto wybrać coś co podkreśli charakter tego stylu. Mile widziane będą chociażby miękkie poduszki, które będą świetnym elementem dekoracyjnym. Skandynawski design stanowi duży ukłon w stronę natury, zatem skandynawski taras warto urozmaicić chociażby dekoracyjnymi donicami w których posadzimy ulubione kwiaty.