Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble ogrodowe nowe czy używane – co wybrać?

utworzone przez | sie 9, 2022 | MODU, Porady

Aranżacja ogrodu jest równie przyjemna i satysfakcjonująca, co wyposażanie kolejnych wnętrz domu. Prędzej, czy później każdy szczęśliwy posiadacz ogrodu staje przed wyborem mebli na zewnątrz. W tym momencie często pada pytanie: jakie meble ogrodowe kupić – nowe, czy może z drugiej ręki? Sprawdźmy.

Meble ogrodowe z drugiej ręki – oszczędność czy strata pieniędzy?

Meble ogrodowe, które były wcześniej eksploatowane, raczej nie posłużą nam tak długo, jak zestaw prosto od producenta. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj rodzaj materiału – przykładowo, złym pomysłem będzie inwestycja w używane, plastikowe meble do ogrodu, które ze względu na surowiec, nie należą do żywotnych – nawet po jednym sezonie użytkowania mogą posiadać znaczne oznaki eksploatacji (zwykle są to niedoskonałości typu wyblakły kolor, liczne zarysowania, a nawet pęknięcia). Równie ostrożnie należy podchodzić do drewnianych mebli ogrodowych z drugiej ręki. Dlaczego?

Ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy na przestrzeni lat były odpowiednio konserwowane i impregnowane. Zaniedbania w tej kwestii mogą przyczyniać się do zawilgocenia drewnianych mebli ogrodowych, pojawienia się pleśni i grzybów. Drewno stale ”pracuje”, z czasem naturalne pęknięcia mogą się pogłębiać, co przekłada się na gorszy wygląd zestawu. Tak więc w wielu przypadkach zakup używanych mebli do ogrodu jest pozorną oszczędnością i warto dobrze się zastanowić, zamiast kierować emocjami i wyjątkowo atrakcyjną ceną, za którą mogą kryć się pewne wady produktu.

Meble ogrodowe nowe – spersonalizowane i trwałe

Meble do ogrodu prosto od producenta to gwarancja wysokiej jakości i atrakcyjnej prezencji. W tym przypadku nie musimy obawiać się ukrytych wad, czy defektów, które może próbować zatuszować właściciel używanego kompletu mebli (lub po prostu być nieświadomym pewnych uszkodzeń).

Inwestując w nowe meble ogrodowe, możemy dostosować je w 100% do naszych potrzeb, szczególnie pod względem rozmiarów, koloru konstrukcji, kształtu poduszek, jak i wypełnienia siedzisk. Przykładowo, nowy zestaw mebli ogrodowych naszej marki MODU daje możliwość ich personalizacji, co jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Kupując produkt, który idealnie do nas pasuje, będziemy chętniej z niego korzystać i czerpać prawdziwą przyjemność z użytkowania. Zwracamy szczególną uwagę na detale, dzięki czemu nasze meble aluminiowe są atrakcyjne wizualnie i naprawdę wygodne. Na prośbę Klienta możemy dostosować twardość i elastyczność pianek wykorzystywanych do wypełnienia siedzisk. Warto mieć świadomość, że tego typu udogodnienie jest niemożliwie w przypadku zakupu mebli z drugiej ręki, gdyż wówczas drugi właściciel nie ma wpływu na personalizację, otrzymuje gotowy komplet, kupiony pierwotnie przez pierwszego posiadacza.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z asortymentem naszego sklepu, gdzie dostępny jest szeroki wybór mebli ogrodowych aluminiowych o designerskiej formie. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, indywidualne i elastyczne podejście do każdego Klienta.