Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Meble do ogrodu zimowego

utworzone przez | cze 19, 2020 | Inspiracje

Pięknie zagospodarowana oranżeria na przydomowym tarasie to marzenie niemal każdego z nas. Ogród zimowy to ten, który może pełnić tak naprawdę wiele funkcji, jednak wiele zależy od tego jak go zaadoptujemy. Oranżeria bo tak potocznie nazywane są ogrody zimowe to obiekty najczęściej wykorzystywane jako miejsce, w którym zimą można odpoczywać w otoczeniu roślin i podziwiać przyrodę w otoczeniu śniegowej aury.

Doposażenie ogrodu zimowego nie obejdzie się bez wyboru mebli. Oranżeria to specjalistyczny obiekt (ogród zimowy) w którym panują zwykle zmienne warunki atmosferyczne. Przeważnie pojawia się wilgoć i niska temperatura, dlatego też ich wybór nie powinien być przypadkowy. Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w meble do ogrodu zimowego wykonane z materiałów odpornych na warunki pogodowe. Meble ogrodowe dedykowane do oranżerii tworzone są przede wszystkim z innych materiałów niżeli te, które przeznaczone są na przydomowy taras. Jeśli zależy nam na meblach, które przetrwają cały sezon w ogrodzie zimowym warto wybrać te wykonane z rattanu, stali lub kamienia. Oczywiście wybór właściwego materiału to jedno, chcąc przedłużyć żywotność mebli należy je przed sezonem odpowiednio konserwować. Sposób konserwacji nie jest bez znaczenia, chcąc zadbać o wygląd i trwałość meble do ogrodu zimowego powinny być czyszczone specjalnymi środkami. Dzięki nim można przedłużyć „trwałość” mebli sprawić, że posłużą nam przez długie lata.

meble do ogrodu zimowego pomiędzy roślinami

Meble spójne ze stylem

Oranżeria to bardzo często część spójna domu, chcąc ją zaadoptować można pokusić się o wybór jednego stylu dla obu obiektów. Jeśli zależy nam aby były to dwa niezależne od siebie obiekty, oranżeria może być przestrzenią w odmiennym stylu do tego, który panuje w naszym domu. Jak wiadomo całego charakteru dodają zawsze meble. Przy planowaniu ogrodu zimowego musimy wziąć pod uwagę styl w jakim chcemy urządzić tę przestrzeń. Meble do oranżerii dobrze aby były spójne z całą stylistyką panująca w oranżerii. Jeśli mamy ogród zimowy stworzony w stylu skandynawskim, egzotycznym czy też angielskim, meble również powinny wpisywać się w stylistykę. Jak zapewne wielu z nas zdążyła się przekonać, wybór i zakup mebli wymaga pewnych przygotowań. Na szczęście duży wybór sprawia, że można kupić meble zarówno pojedynczo jak i w gotowych zestawach a nawet zlecić ich wykonanie na wymiar. Odpowiednio dobrany zestaw wygodnych mebli do ogrodu zimowego pomoże zmienić oranżerię w idealne miejsce do wspólnego relaksu dla całej rodziny.

Zestaw mebli w ogrodzie zimowym

Stylistyka w jakiej prezentują się meble i materiał z jakiego zostały wykonane to elementy na, które w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę. Jednak nie bez znaczenia jest również sama użytkowość mebli. Kupując meble do ogrodu zimowego musimy zastanowić się nad tym, jak zamierzamy je użytkować. Czy będziemy chcieli tworzyć miejsce ze strefą wypoczynku dla całej rodziny, czy też urządzić tylko dla siebie kącik relaksacyjny. Meble do ogrodu zimowego dostępne są w różniej konfiguracji, do wyboru są pojedyncze fotele, które można zestawić ze stolikiem kawowym, meble ogrodowe do wykonania na zamówienie w dowolnej stylizacji. Zimowy ogród za sprawą mebli będzie wyglądać atrakcyjnie, meble dodadzą nie tylko estetyki całemu wnętrzu ale sprawią, że przebywanie w oranżerii będzie po prostu relaksujące.

Stwórz zimowy ogród razem z MODU

Modu jako producent mebli ogrodowych przedstawia bardzo ciekawą ofertę mebli, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością i prezentują innowacyjny design. Posiadamy meble dedykowane do ogrodów zimowych, które pięknie komponują się z niemal każdym wystrojem wnętrz oranżerii. Korzystając z dostępnej bogatej oferty mebli, nasi klienci mogą bez większych problemów zaaranżować swoją oranżerię tak, aby była idealnym miejscem do odpoczynku.

Sprawdź też: meble ogrodowe Katowice

Kilka słów o Jarosław Saternus

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

Twój plan na ten rok to metamorfoza ogródka? A może właśnie kończysz budowę domu i czas na zagospodarowanie otoczenia? Dowiedz się, jakich wytycznych się trzymać, a czego unikać przy aranżacji ogrodu czyli Twojej wymarzonej zielonej enklawy. Stwórz ogród marzeń, w...

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble z aluminium na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...