Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Jak dopasować meble do ogrodu?

utworzone przez | sie 10, 2022 | MODU, Porady

Zadbany, funkcjonalnie zaaranżowany ogród cieszy oczy i sprawia, że zarówno domownicy, jak i goście chętnie spędzają w nim wolne chwile wiosną, latem i wczesną jesienią. Część osób, które są na etapie urządzania przydomowej strefy wypoczynku, nie do końca wie, jak dobrać do niej meble zewnętrzne, aby całość wyglądała spójnie, nowocześnie i z klasą. Tak więc, jak dopasować meble do ogrodu do stylu naszej zielonej oazy? Dla rodzin przygotowaliśmy krótki poradnik.

Styl mebli do ogrodu a styl ogrodu

Jeżeli ogród ma charakter nowoczesny, meble ogrodowe powinny również być  zgodne z tym nurtem.

Zupełnym nieporozumieniem byłoby np. wstawienie do tego typu ogrodu mebli na zewnątrz inspirowanych stylem rustykalnym i bogato zdobione. Fantazyjne, kute motywy dekoracyjne (np. kiście winogron, kwiaty) nie będą dobrze korespondować z otaczającą estetyką nowoczesnego ogrodu. 

Efekt wow uzyskamy, dobierając designerskie meble ogrodowe aluminiowe o prostej linii. Klasyczne w swej prostocie będą aktualne nawet po latach użytkowania. Lekkie i wytrzymałe ramy z aluminium nadają poszczególnym elementom zestawu elegancji. Z kolei poszycia poduszek i siedzisk z wysokogatunkowej tkaniny podkreślają nowoczesny charakter danego zestawu. Ekskluzywne meble ogrodowe będą dobrze prezentowały się także w ogrodzie urządzonym w stylu japońskim i skandynawskim. Style te wyrażają zamiłowanie do prostych form i oszczędność w dodatkach dekoracyjnych. 

meble do ogrodu biale modu linia modern

Meble z aluminium – linia MODERN

Elementy małej architektury ogrodowej

Ważne, aby styl i kolory, w których utrzymane są meble ogrodowe, tworzyły harmonię z elementami małej architektury ogrodowej.

Warto postarać się, aby pergole, paleniska czy grille ogrodowe były wykonane w podobnej estetyce, co meble do ogrodu. Przykładowo, nowoczesna pergola z aluminiowych profili będzie świetnie współgrać z meblami ogrodowymi z aluminium. Podobnie w przypadku pergoli drewnianej o rustykalnym wyglądzie – świetny duet stworzymy, zestawiając ją z meblami drewnianymi, które ze względu na styl, w jakim zostały wykonane, kojarzą się z sielską wsią.

Pamiętajmy, podobnie jak przy urządzaniu salonu, również i w przypadku ogrodu nie warto ślepo podążać za trendami. Meble do ogrodu powinny pasować do otoczenia domu, ale jednocześnie podobać się nam i odpowiadać naszemu indywidualnemu gustowi. Razem z nami możecie tego dokonać bo dajemy usługę personalizacji mebli ogrodowych.

Zestaw mebli do ogrodu na tarasie

Zestaw mebli do ogrodu – linia ARUCAS

Kilka słów o Jarosław Saternus

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

ARANŻACJA OGRODU CZYLI BEZ OGRÓDEK O… OGRODZIE

Twój plan na ten rok to metamorfoza ogródka? A może właśnie kończysz budowę domu i czas na zagospodarowanie otoczenia? Dowiedz się, jakich wytycznych się trzymać, a czego unikać przy aranżacji ogrodu czyli Twojej wymarzonej zielonej enklawy. Stwórz ogród marzeń, w...

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble z aluminium na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...