Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Jak dopasować meble do ogrodu?

utworzone przez | sie 10, 2022 | MODU, Porady

Zadbany, funkcjonalnie zaaranżowany ogród cieszy oczy i sprawia, że zarówno domownicy, jak i goście chętnie spędzają w nim wolne chwile wiosną, latem i wczesną jesienią. Część osób, które są na etapie urządzania przydomowej strefy wypoczynku, nie do końca wie, jak dobrać do niej meble zewnętrzne, aby całość wyglądała spójnie, nowocześnie i z klasą. Tak więc, jak dopasować meble ogrodowe do stylu naszej zielonej oazy? Dla rodzin przygotowaliśmy poradnik jak wybrać meble. Więcej o nim znajdziesz w tym miejscu.

Styl mebli ogrodowych a styl ogrodu

Jeżeli ogród ma charakter nowoczesny, meble ogrodowe powinny również być  zgodne z tym nurtem. Zupełnym nieporozumieniem byłoby np. wstawienie do tego typu ogrodu mebli na zewnątrz inspirowanych stylem rustykalnym i bogato zdobione. Fantazyjne, kute motywy dekoracyjne (np. kiście winogron, kwiaty) nie będą dobrze korespondować z otaczającą estetyką nowoczesnego ogrodu. 

Efekt wow uzyskamy, dobierając designerskie meble ogrodowe aluminiowe o prostej linii – klasyczne w swej prostocie będą aktualne nawet po latach użytkowania. Lekkie i wytrzymałe ramy z aluminium nadają poszczególnym elementom zestawu elegancji. Z kolei poszycia poduszek i siedzisk z wysokogatunkowej tkaniny podkreślają nowoczesny charakter danego zestawu. Minimalistyczne meble aluminiowe będą dobrze prezentowały się także w ogrodzie urządzonym w stylu japońskim i skandynawskim, które wyrażają zamiłowanie do prostych form i oszczędność w dodatkach dekoracyjnych. 

Meble do ogrodu a elementy małej architektury ogrodowej

Ważne, aby styl i kolory, w których utrzymane są meble ogrodowe, tworzyły harmonię z elementami małej architektury ogrodowej. Warto postarać się, aby pergole, paleniska czy grille ogrodowe były wykonane w podobnej estetyce, co meble do ogrodu. Przykładowo, nowoczesna pergola z aluminiowych profili będzie świetnie współgrać z meblami ogrodowymi z aluminium. Podobnie w przypadku pergoli drewnianej o rustykalnym wyglądzie – świetny duet stworzymy, zestawiając ją z meblami drewnianymi, które ze względu na styl, w jakim zostały wykonane, kojarzą się z sielską wsią.

Pamiętajmy, podobnie jak przy urządzaniu salonu, również i w przypadku ogrodu nie warto ślepo podążać za trendami. Meble ogrodowe powinny pasować do otoczenia domu, ale jednocześnie podobać się nam i odpowiadać naszemu indywidualnemu gustowi.