Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Czy warto mieć ogród zimowy? Najciekawsze inspiracje

utworzone przez | paź 29, 2019 | Inspiracje

 

Ogród zimowy – pod tą nazwą kryją się całoroczne oranżerie lub dodatkowe pomieszczenia, które mogą być wykorzystywane przez domowników. Przeszklony ogród zimowy może spełniać wiele funkcji, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. Można urządzić go w sposób dostosowany do własnych potrzeb np. wypoczywać na komfortowych meblach ogrodowych i podziwiać rośliny zielone. Dowiedź się więcej, jak urządzić ogród zimowy, aby był miejscem idealnym do wypoczynku. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji.

Czym jest ogród zimowy?

Najprościej mówiąc to szklana konstrukcja, która zawiera szkielet ze stali, PCV, drewna lub aluminium. W ogrodzie zimowym możemy umieścić rośliny, które kwitną przez cały rok. Pomieszczenie spełnia także funkcje wypoczynku dla mieszkańców domu. Odpowiednie umiejscowienie ogrodu zimowego jest szczególnie istotne. Bardzo ważne jest nasłonecznienie, ponieważ ma wpływ na hodowlę roślin. Najlepsze nasłonecznienie znajdziemy od strony południowej. Równie istotne jest zapewnienie wentylacji i ochrony przeciwsłonecznej.
meble w ogrodzie zimowym

Oświetlenie w ogrodzie zimowym

Oświetlenie należy dobrać w zależności od stylu ogrodu i naszych potrzeb. Planując oświetlenie, należy zadbać również odpowiednią ochronę instalacji przed wilgocią. Możemy zdecydować się na oświetlenie w formie stojących latarenek lub dużych wiszących lamp. Wiele osób decyduje się również na nastrojowe przypominające lampki choinkowe, które emituje ciepłe i delikatne światło. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawdzi się podczas romantycznych wieczorów.oświetlenie ogrodu zimowego

Podłoga w ogrodzie zimowym

Wybierając podłogę, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Częstym wyborem jest drewno, które dodatkowo nadaje pomieszczeniu klimat. Możemy również wybrać różnego rodzaju płytki, dopasowując je do koloru i stylu ogrodu zimowego. Producenci płytek oferują wiele rodzajów materiałów i wzorów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Konstrukcja ogrodu zimowego

konstrukcja ogrodu zimowegoSprzedawcy oferują różne rodzaje profili, które odróżnia materiał ich wykonania. Najpopularniejsze są aluminium i drewno. Drewno wyróżniają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Warto jednak pamiętać, że drewno wymaga konserwacji co pewien czas. Konstrukcja wykonana z drewna będzie dodatkowo miłym dla oka atutem domu.

Dach, okna i drzwi ogrodu zimowego

Najlepiej sprawdzi się dach o kącie nachylenia 45°, ponieważ śnieg będzie mógł sam się z niego zsuwać. Dach powinien być wykonany ze szkła bezpiecznego. Natomiast okna umieszczane są głównie w dachu. Drzwi natomiast muszą być dopasowane do potrzeb i należy wybrać rozwiązanie, które nie będzie zajmować dużo miejsca przy otwieraniu. Ogród zimowy składa się głównie z przeszkleń. W zależności od potrzeb możemy wybrać rodzaj szkła, które będzie decydowało później o jego eksploatacji. W niektórych przypadkach sprawdzi się szkło mleczne.

Wybór mebli do ogrodu zimowego

Ogród zimowy to miejsce, gdzie możemy zrelaksować się samotnie lub spędzić czas z rodziną. Wygodne meble ogrodowe będą sprzyjały komfortowemu odpoczynkowi. Meble ogrodowe modułowe świetnie sprawdzą się w przypadku małej rodziny oraz dużych rodzinnych przyjęć. Łatwe w czyszczeniu poduszki będą dodatkowym atutem mebli. Lekka konstrukcja mebli umożliwi bezproblemowe przenoszenie mebli ogrodowych i zmianę ich lokalizacji. Oferujemy szeroki wybór kolorów, który sprawdzi się w każdej stylizacji.

meble modułowe arucas

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...