Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Piękny ogród przez cały rok

utworzone przez | lip 8, 2020 | Inspiracje

Projektowanie całorocznych ogrodów gwarantuje, że Twój dom będzie wyglądał pięknie
przez wszystkie cztery pory roku. By mogło się tak stać, niezbędne jest planowanie, ono zaś musi uwzględniać to, jaką funkcję ma pełnić ogród przydomowy. Przed projektowaniem całorocznego ogrodu zastanówmy się, czy docelowo ma to być miejsce służące rekreacji, pełniące funkcję dekoracji, czy też miejsce do aktywności fizycznej.

Zdefiniuj przestrzeń

Na etapie projektowania ogrodu trzeba mieć na uwadze wydzielenie stref, chodzi o zdefiniowanie przestrzeni. Ustalmy więc gdzie, będzie miejsce do siedzenia, odpoczynku i ewentualnie przestrzeń do rekreacji i strefa dla dzieci. Wydzielenie stref w ogrodzie sprawi, że będzie to miejsce funkcjonalne i uporządkowane.

Właściwy dobór roślin

Ciężko byłoby sobie wyobrazić ogród bez kwiatów. A już, szczególnie jeśli chcemy stworzyć piękny ogród, który ma funkcjonować przez cały rok. Wybór roślin całorocznych nie jest sprawą oczywistą. Warto wziąć pod uwagę te kwiaty/rośliny, które są mniej wymagające w uprawie.

Wybór mebli do ogrodu

Chcąc stworzyć piękny ogród, który będzie prezentował się świetnie przez cały rok, nie obejdzie się bez wyboru mebli. Z tym przeważnie jest niemały kłopot, bowiem trzeba wybrać meble całoroczne. Przy ich zakupie należy więc uwzględnić to, z jakiego materiału zostały wykonane. Jeśli chcemy mieć piękny ogród przez cały rok i do tego funkcjonalny idealnym wyborem będą meble ogrodowe wykonane z aluminium. Czyli takie, które nie wymagają zbytniej konserwacji, są praktyczne i odporne na wilgoć. Meble aluminiowe sprawdzą się świetnie do oranżerii bądź do ogrodu, który ma funkcjonować przez cały rok.

Zainspiruj się!

Planowanie całorocznego ogrodu wymaga co prawda pewnej wiedzy i niejako kreatywności. Nie każdy ma w sobie smykałkę do projektowania, stąd też dobrze jest się zainspirować. W MODU dajemy możliwość zainspirowania się różnymi stylami po to by można było stworzyć ogród swoich marzeń. Dla osób, które chciałby podejrzeć na żywo nasze aranżacje, zapraszamy do naszego salonu MODU w Tychach.

Dla klientów, którzy nie mogą do nas przybyć a, są z Katowic, Krakowa i innych okolicznych miast udostępniamy naszą galerię zdjęć. W której znajdują się inspiracje na piękne i funkcjonalne aranżacje ogrodu i tarasu. Nie ma znaczenia czy jesteś z Katowic, Krakowa czy jeszcze innego miasta-jesteśmy
od tego, aby służyć fachową wiedzą oraz doradztwem w temacie wyboru mebli.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

Jak optycznie powiększyć ogród?

Jak optycznie powiększyć ogród?

Chcąc optycznie powiększyć ogród, warto zastosować kilka sprawdzonych trików, które pozwolą na stworzenie wrażenia większej przestrzeni. W tym artykule przedstawimy różne metody, które pomogą Ci osiągnąć ten cel, niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji taras,...

Jak zaaranżować taras w szeregowcu?

Jak zaaranżować taras w szeregowcu?

Aranżacja tarasu w szeregowcu może być wyzwaniem, ze względu na ograniczoną przestrzeń i bliskość sąsiadów. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie przestrzeni w sposób funkcjonalny i estetyczny. W tym artykule dowiesz się, jak zaaranżować taras w szeregowcu, aby stał...

Jakie są korzyści zakupu mebli ogrodowych?

Jakie są korzyści zakupu mebli ogrodowych?

Czy marzysz o tym, aby cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknie urządzonego ogrodu? Jeśli tak, to meble ogrodowe mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie tylko pozwolą Ci w pełni korzystać z uroków natury, ale również staną się ważnym...