Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Jakie meble zewnętrzne pasują nowoczesnego ogrodu?

utworzone przez | paź 27, 2021 | Porady

 

Gdy inwestorzy wykończą swój wymarzony dom i finalnie w nim zamieszkają, zwykle przechodzą do kolejnego etapu, czyli aranżacji działki, na której znajduje się budynek. Jak powinien wyglądać nowoczesny ogród i jakie meble ogrodowe idealnie wpasują się w nasz zielony zakątek? Przekonajmy się!

Nowoczesny ogród – czym się cechuje?

Zanim przedstawimy modne propozycje mebli do ogrodu, warto wyjaśnić, czym obecnie charakteryzuje się nowoczesny ogród? Mocnym trendem jest minimalizm, prostota linii kompozycji, swoboda i nawiązania do natury. Nie ma tu miejsca na klasyczne fontanny, idealnie przycięte krzewy i feerię barw. Nowoczesna przestrzeń ogrodowa wyróżnia się powściągliwością w doborze roślin, elementów małej architektury i kształtów. W tego typu miejscu nie może zabraknąć niezwykle popularnych traw ozdobnych. Miskanty olbrzymie, rozplenice japońskie, kostrzewy sine i mozgi trzcinowate posadzone w większych skupiskach wyglądają imponująco i nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chodzi o rośliny kwitnące, obecnie prym wiodą jeżówki, rozchodniki, wrzosy i lawenda. Zacienione partie ogrodu uatrakcyjnią z kolei okazałe funkie, hosty, brunery wielkolistne i żurawki.

Jakie materiały królują w nowoczesnym ogrodzie?

Naturalne – kamień, drewno, stal, beton i szkło są ekologiczne, łączą prostotę z efektownym wyglądem. Zamiast kostki brukowej, warto wykonać ścieżkę ogrodową z kamieni lub betonowych płyt. Drewno z kolei fantastycznie sprawdzi się jako materiał na taras (szczególnie polecany jest modrzew syberyjski, jesion i dąb). Beton możemy wykorzystać do stworzenia pięknych obrzeży lub kupić donice wyprodukowane z tego surowca. Szkło warto wykorzystać do wypełnienia gabionów (wyjątkowo gustownie prezentują się turkusowe bryły szklane z podświetleniem).

Meble ogrodowe modułowe – idealne do nowoczesnego ogrodu

W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć miejsca wydzielonego do relaksu. Optymalną wygodę zapewnią nam meble modułowe ogrodowe, które możemy ustawiać na różne sposoby, w zależności od bieżących potrzeb. Mocnym trendem są aluminiowe meble na zewnątrz w kolorze białym – dostępne również w ofercie naszego sklepu. Jasna, solidna konstrukcja idealnie podkreśla soczystą zieleń trawnika, a szare, miękkie poduszki zachęcają do odpoczynku. W MODU wykorzystujemy wysokiej jakości tkaniny, które są odporne na ścieranie, a także promieniowanie słoneczne, dzięki czemu decydując się na stylowe meble ogrodowe naszej marki, nie muszą Państwo obawiać się szybkiego płowienia ich poszycia. Zwracamy szczególną uwagę na jakość pianek, dostosowujemy ich twardość i elastyczność do indywidualnych preferencji Klienta, może więc cieszyć się spersonalizowanym komfortem podczas użytkowania mebli ogrodowych.