Przygotowanie mebli ogrodowych na sezon zimowy


Przygotowanie mebli ogrodowych na sezon zimowy

Posiadanie ogrodu wiąże się z możliwością odpoczynku na świeżym powietrzu. To także miejsce do wspólnych rodzinnych spotkań lub romantycznych wieczorów we dwoje. Ogród lub taras to również konieczność wykonywania czynności konserwacyjnych, które ochronią meble na taras przed warunkami pogodowymi. Dla miłośników prac ogrodowych znajdą się również tego typu zadania, które należy wykonać jesienią lub wiosną.

Niekorzystne działanie zimy

Wiatr, wilgoć, opady, niskie temperatury i promieniowanie UV mogą powodować degradację powierzchni mebli ogrodowych. Zagrożeniem jest również korozja biologiczna, czyli szkodliwe działanie bakterii, owadów i grzybów. O każdy rodzaj materiału trzeba dbać w odmienny sposób. Pomoże to zapobiec zniszczeniom mebli podczas okresu zimowego. Dlatego szczególnie ważne jest odpowiednie przygotowanie mebli ogrodowych do zimy.

Meble ogrodowe z drewna

Po sezonie meble ogrodowe należy wyczyścić z wszelkich zabrudzeń. Egzotyczne warunki drewna są odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Nie ma zatem potrzeby impregnacji takich mebli. Surowe drewno z biegiem lat ulega starzeniu, jednak nie ma to wpływu na jego trwałość. Aby zabezpieczyć drewno można pokryć je powłoką specjalnego oleju do drewna. Olejowanie przeprowadza się zazwyczaj dwa razy w ciągu roku. Wybrany preparat należy nałożyć delikatnym pędzelkiem wzdłuż słojów i ustawić meble w cieniu. Lakierowane meble są prostsze w użytkowaniu. Wystarczy je bowiem dokładnie umyć.

meble a śnieg

Meble z wikliny i rattanu

Takie meble na taras wymagają wyjątkowej uwagi podczas pielęgnacji i konserwacji. Meble na taras z wikliny i rattanu bardzo szybko nasiąkają wodą. Oznacza to ryzyko ich pęknięcia i uszkodzenia struktury. Najlepiej czyścić je wodą z cytryną lub octem, ponieważ zapobiegnie to ich matowieniu. Mokre meble należy suszyć w cieniu, aby zapobiec pęknięciu materiału.

Metalowe meble

Aluminiowe meble ogrodowe są odporne na wszelkie warunki pogodowe. Wystarczy więc umyć je wodą z delikatnym detergentem. Meble wykonane z żeliwa zabezpiecza się farbą antykorozyjną. W przypadku zauważenia rdzy należy ją oczyścić drucianą szczotką i pomalować farbą antykorozyjną.

meble aluminiowe

Meble modułowe Modu

Oferowane przez nas produkty wyróżnia wyjątkowo lekka i solidna konstrukcja. Dzięki temu każdy moduł można bez problemu przenieść w inne miejsce. Będzie to dużą zaletą zwłaszcza podczas jesiennych lub wiosennych porządków. Konstrukcja mebli wykonana jest z aluminium, które wykazuje odporność na wilgoć, promieniowanie UV i wszelkie warunki atmosferyczne. Po sezonie wystarczy wyczyścić konstrukcję mebli wodą z dodatkiem delikatnego płynu. Poduszki oraz siedziska wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i schować w suchym miejscu. Plamoodporny materiał jest wyjątkowo prosty w czyszczeniu. Większe zabrudzenia można usunąć ściereczką z płynem czyszczącym. Dzięki dużej wytrzymałości konstrukcja mebli może pozostawać na zewnątrz przez całą zimę. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo miejsca do przechowania mebli.

Pokrowce na meble na taras