Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Urządzamy przestrzeń przed domem – ogrodowe meble na taras i akcesoria

utworzone przez | mar 18, 2020 | Porady

W aranżacji tarasu najbardziej liczy się pomysł, bo od niego zależy całe wrażenie przestrzeni. Taras ma bowiem stanowić przedłużenie wnętrza, które z nim graniczy. Wiele osób myśli, że wystarczy wystawić ogrodowe meble na taras a najlepiej kilka niepotrzebnych oraz postawić jakieś oświetlenie. Okazuje się jednak, że tak zaaranżowany taras nie będzie miejscem relaksu i rodzinnych spotkań. Dobrze urządzony taras zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak go zaaranżować? Jakie meble tarasowe wybrać?

Kiedy zaplanować taras?

Najtrudniejsze będzie zaaranżowanie postawionego tarasu. Planowanie, wstępne rozmieszczenie mebli i ewentualne zadaszenie dobrze zaplanować przed ukończeniem budowy domu. Będziemy wtedy pewni, że taras spełni swoją funkcję i będzie odpowiadał potrzebom wszystkich domowników. Najczęściej jednak taras jest już gotowy i trzeba dostosować się do istniejącej przestrzeni. Możemy się zawsze zwrócić o pomoc do specjalistów w tej branży, czyli projektantów, którzy doradzą i zaplanują nam termin oraz całą aranżację.

Planowanie, wstępne rozmieszczenie mebli i ewentualne zadaszenie dobrze zaplanować przed ukończeniem budowy domu.

Projekt tarasu wraz z ogrodem

Jaka jest funkcja naszego tarasu?

Pierwsza kwestia to zastosowanie tarasu i przemyślenie jego roli w naszym domu. Inaczej zaaranżujemy taras, który w letnim sezonie ma służyć za jadalnię. W inny sposób urządzimy taras, który ma być miejscem relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Funkcja tarasu w ogromnej mierze jest uzależniona od jego lokalizacji i wielkości. W przypadku dużego tarasu mamy zdecydowanie większe pole do popisu i aranżacja może objąć wiele pomysłów.

Funkcja tarasu w ogromnej mierze jest uzależniona od jego lokalizacji i wielkości.

Oświetlenie

Stylowe lampki lub światełka led będą świetnym uzupełnieniem całej stylizacji. Zapewnią one delikatne i ciepłe światło podczas wieczornego relaksu na tarasie. Często wykorzystuje się również lampy stojące, które można ustawić w rogu tarasu lub nad stołem. Dobrze oświetlona przestrzeń może służyć jako miejsce spotkań i kolacji rodzinnych. Wybierając oświetlenie najlepiej dopasować je stylem do całego tarasu. W wiejskich ogrodach i tarasach sprawdzą się lampy z drewnianymi lub wiklinowymi motywami.

Zapewnij delikatne i ciepłe światło podczas wieczornego relaksu na tarasie

Ogrodowe meble z aluminium z aluminiowymi lampionami

Nawierzchnia na taras i ściany

Taras powinien być naturalnym przedłużeniem pomieszczenia, z którym sąsiaduje. Najczęściej jest to salon lub jadalnia. Często wybieranym rozwiązaniem jest nawierzchnia wykonana z drewna, która sprawdzi się w wielu przypadkach. Można wykorzystać również płytki lub różnego rodzaju kostkę brukową. Ściany tarasu powinny współgrać ze stylem domu. Styl ten może być nowoczesny, industrialny lub po prostu nasz 🙂

Taras powinien być naturalnym przedłużeniem pomieszczenia, z którym sąsiaduje.

Ogrodowe meble z aluminium

Zestaw Paella - ogrodowe meble MODU

Nowoczesnym rozwiązaniem na taras są meble modułowe na taras, które działają na zasadzie samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów do siebie. Takie meble ogrodowe sprawdzą się u osób, które chcą tworzyć indywidualne i niepowtarzalne kompozycje. Meble Modu można zmodyfikować w zależności od potrzeby na dany moment. Wybrany zestaw będzie więc w pełni uniwersalny, a obszerna paleta kolorów sprawdzi się w wielu stylizacjach. To bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku małych tarasów, ponieważ niepotrzebne w danym momencie moduły można przenieść w inne miejsce. Konstrukcja mebli to lekkie i wytrzymałe aluminium, a materiał wykorzystany do obić jest plamoodporny. Meble ogrodowe MODU są zatem bardzo łatwe w codziennym użytku oraz czyszczeniu.

Nowoczesnym rozwiązaniem na taras są meble modułowe na taras, które działają na zasadzie samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów do siebie.

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Sprawdź podobne wpisy

Jak optycznie powiększyć ogród?

Jak optycznie powiększyć ogród?

Chcąc optycznie powiększyć ogród, warto zastosować kilka sprawdzonych trików, które pozwolą na stworzenie wrażenia większej przestrzeni. W tym artykule przedstawimy różne metody, które pomogą Ci osiągnąć ten cel, niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji taras,...

Jak zaaranżować taras w szeregowcu?

Jak zaaranżować taras w szeregowcu?

Aranżacja tarasu w szeregowcu może być wyzwaniem, ze względu na ograniczoną przestrzeń i bliskość sąsiadów. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie przestrzeni w sposób funkcjonalny i estetyczny. W tym artykule dowiesz się, jak zaaranżować taras w szeregowcu, aby stał...

Jakie są korzyści zakupu mebli ogrodowych?

Jakie są korzyści zakupu mebli ogrodowych?

Czy marzysz o tym, aby cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknie urządzonego ogrodu? Jeśli tak, to meble ogrodowe mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie tylko pozwolą Ci w pełni korzystać z uroków natury, ale również staną się ważnym...