Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Na co komu taras?

utworzone przez | kwi 21, 2021 | Inspiracje, Porady

Kilka metrów kwadratowych szczęścia

Z pozoru to tylko płaska przestrzeń, trochę płytek, kilka roślin w donicach, może parę mebli czy niewielki grill. Czym to się niby różni od balkonu, do którego większość z nas jest przyzwyczajona? Co takiego dzieje się na tych kilku metrach kwadratowych co sprawia, że życie nabiera nowych barw?

Zmienne losy tarasu

Taras jest przestrzenią nietypową – to jakby dom na zewnątrz domu. Przestronny, najczęściej dobrze nasłoneczniony, ma szeroki wachlarz zastosowań, ale większość z nich uzależniona jest od pogody. Jego charakter zmieniał się w ostatnich latach, odzwierciedlając zmiany zachodzące w naszym świecie. Coraz rzadziej jest tylko miejscem na leżak, popielniczkę czy suszarkę z praniem, a coraz częściej staje się centrum rodzinnego i towarzyskiego życia. To nie tylko miejsce wypoczynku, ale też nauki, zabawy, spotkań z bliskimi i spotkań biznesowych, wspólnych posiłków i celebracji. Taras przestaje być przedłużeniem domu, a zaczyna pełnić funkcję dodatkowego, nieco bardziej przewiewnego pokoju, w którym zwykłe czynności zyskują niespodziewaną iskrę – właśnie dzięki obcowaniu z żywiołami i naturą.

Czar i przekleństwo plastiku

Dużą zasługę w tych zmianach mają meble na zewnątrz i ich ewolucja w ostatnich dekadach. Lata 90-te przyniosły modę na plastikowe zestawy składające się ze stolika z otworem na parasol i czterech krzeseł – stały element grillowania na ogródkach działkowych. Wygoda, estetyka i żywotność tych mebli były w najlepszym wypadku wątpliwe, ale na wiele lat ukształtowały one nasze wyobrażenie o wypoczynku na świeżym powietrzu. Do dziś wiele tych krzeseł, stolików i parasoli niszczeje na podwórkach i w garażach, pokrywając się niezbyt urodziwą patyną.

Drewno w służbie wygody

W ich miejsce przyszły następnie meble drewniane. Sosnowe i tekowe krzesła i były już zdecydowanym krokiem w dobrą stronę – wyglądały nieporównywalnie lepiej i miały znacznie solidniejsze konstrukcje. Nadal jednak nie było to idealne rozwiązanie. Drewniane meble pozostawione na pastwę żywiołów prędzej czy później łapały wilgoć i gniły, lub źle zaimpregnowane traciły kolor i murszały.

 

Nowa epoka

Najnowszym krzykiem mody eliminującym te rozterki stały się meble aluminiowe na taras. Trwałe i niemal całkowicie odporne na czynniki zewnętrzne, oferują żywotność na lata, a wręcz pokolenia. To solidne konstrukcje bez elementów ruchomych, malowane proszkowo dla jeszcze większej trwałości farby, wystylizowane tak, by pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni. Wszystko wieńczą poduszki i siedziska obite wytrzymałą tkaniną, która nie tylko świetnie wygląda, ale też jest przystosowana do wszystkich rodzajów pogody – od deszczu, przez ostre słońce, aż po śnieg.

Meble na taras MODU – zmienne jak Ty

Takie właśnie meble tarasowe proponuje MODU – stylowe, designerskie, stworzone, by służyć przez wiele lat. Wykraczają funkcjonalnością poza zwykłe siedzenie czy leniuchowanie. Od foteli, przez kanapy, stoliki, kwietniki i leżaki – dzięki modułowym konstrukcjom możesz stworzyć przestrzeń odpowiadającą Twoim potrzebom. Możesz tu wypoczywać, pracować, spożywać posiłki, zapraszać znajomych i organizować spotkania z klientami i współpracownikami. Meble MODU pasują do wszystkich okazji i pozwalają bez wysiłku dopasować się do Twojego zmieniającego się życia.

Tęcza kolorów, wachlarz tkanin

MODU pozwala Ci stworzyć swój unikatowy zestaw mebli, korzystając z istniejących kolekcji i łącząc je zgodnie ze swoimi upodobaniami. MODU to również niemal nieskończone ilości kombinacji kolorów i tkanin, którymi możesz dopasować meble do swojej przestrzeni. Wybieraj spośród ponad 200 kolorów w palecie RAL i ponad 50 tkanin. Łącz ze sobą barwy i tekstury, aby stworzyć swoje własne, unikatowe miejsce. Daj się ponieść wyobraźni!

Meble tarasowe to nie wszystko

Jeśli myślisz, że Twoje możliwości ograniczają się do wyboru modułów, kolorów i tkanin, to mamy dla Ciebie niemałą niespodziankę. MODU oferuje również rozmaite akcesoria i dodatki, które nie tylko urozmaicą Twój zestaw mebli tarasowych MODU, ale też pozwolą Ci cieszyć się nim dłużej.Dodatkowe poduszki jeszcze bardziej zwiększą komfort Twój i Twoich bliskich. Ochronny pokrowiec zabezpieczający przed czynnikami atmosferycznymi nie tylko wydłuży żywotność mebli MODU, ale też ułatwi ich przechowywanie między sezonami. Środki do czyszczenia tkanin pomogą Ci zachować meble w dobrej kondycji, zaś stale poszerzająca się oferta kwietników i lampionów pozwoli na jeszcze ciekawsze aranżacje. A to na pewno nie koniec niespodzianek od MODU!

A więc… na co komu taras?

Odpowiadając na zawarte w tytule pytanie – taras to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Praca na świeżym powietrzu, posiłek w towarzystwie bliskich, chwila relaksu z ulubioną książką, zabawa z dziećmi czy wieczorny seans filmowy pod chmurką – to wszystko małe życiowe przyjemności, na które czasem każdego z nas bierze ochota. Dobrze zaplanowana i odpowiednio zorganizowana przestrzeń na tarasie czy patio to moc możliwości dla wszystkich domowników oraz ich gości. Modułowość i elastyczność mebli MODU sprawiają, że to samo miejsce może pełnić najrozmaitsze funkcje – wystarczy puścić wodze fantazji i dać się ponieść radości tworzenia!

Kilka słów o Jarosław Saternus
Jestem założycielem i CEO MODU, gdzie od 2015 roku łączę pasję do designu z tworzeniem trwałych mebli ogrodowych. Inspirację czerpię z pragnienia tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również dopasowane do potrzeb i marzeń naszych klientów. W MODU priorytetem jest personalizacja i trwałość, co odzwierciedla nasza kolekcja – szeroki wybór designu, kolorów i komfortu. Decyzja o budowaniu własnej marki zamiast współpracy z innymi firmami była podyktowana chęcią dzielenia się naszą pasją i wizją. W MODU stawiamy na produkty, które przetrwają lata, wyrażając nasze zaangażowanie w jakość i indywidualne podejście.

Otrzymaj checklistę oraz voucher o wartości 350 zł

Otrzymasz Checklistę „O czym musisz pamiętać urządzając taras lub ogród i wybierając meble ogrodowe”, a także voucher o wartości 350 zł na wizualizację Twojego ogrodu.

Sprawdź podobne wpisy

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Jak zabezpieczyć taras przed deszczem?

Zabezpieczenie tarasu przed deszczem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i długowieczności. Deszcz może powodować uszkodzenia drewnianych elementów, korozję metalowych konstrukcji oraz rozwój pleśni na tkaninach. Dlatego tak ważne jest,...

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu – jak i z czego najlepiej wykonać?

Zadaszenie balkonu to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.  Dobrze zaprojektowane zadaszenie nie tylko chroni, ale również poprawia estetykę budynku, nadając mu nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadaszyć...

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Jakie gatunki drewna nadają się na meble ogrodowe?

Wybór odpowiedniego drewna na meble ogrodowe to kluczowy krok w tworzeniu trwałej i estetycznej przestrzeni na świeżym powietrzu. Drewno, ze względu na swoje naturalne piękno i wyjątkową trwałość, jest popularnym materiałem na meble ogrodowe. Jednak nie wszystkie...