Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Na co komu taras?

utworzone przez | kwi 21, 2021 | Inspiracje, MODU, Porady

Kilka metrów kwadratowych szczęścia

Z pozoru to tylko płaska przestrzeń, trochę płytek, kilka roślin w donicach, może parę mebli czy niewielki grill. Czym to się niby różni od balkonu, do którego większość z nas jest przyzwyczajona? Co takiego dzieje się na tych kilku metrach kwadratowych co sprawia, że życie nabiera nowych barw?

Zmienne losy tarasu

Taras jest przestrzenią nietypową – to jakby dom na zewnątrz domu. Przestronny, najczęściej dobrze nasłoneczniony, ma szeroki wachlarz zastosowań, ale większość z nich uzależniona jest od pogody. Jego charakter zmieniał się w ostatnich latach, odzwierciedlając zmiany zachodzące w naszym świecie. Coraz rzadziej jest tylko miejscem na leżak, popielniczkę czy suszarkę z praniem, a coraz częściej staje się centrum rodzinnego i towarzyskiego życia. To nie tylko miejsce wypoczynku, ale też nauki, zabawy, spotkań z bliskimi i spotkań biznesowych, wspólnych posiłków i celebracji. Taras przestaje być przedłużeniem domu, a zaczyna pełnić funkcję dodatkowego, nieco bardziej przewiewnego pokoju, w którym zwykłe czynności zyskują niespodziewaną iskrę – właśnie dzięki obcowaniu z żywiołami i naturą.

Czar i przekleństwo plastiku

Dużą zasługę w tych zmianach mają meble na zewnątrz i ich ewolucja w ostatnich dekadach. Lata 90-te przyniosły modę na plastikowe zestawy składające się ze stolika z otworem na parasol i czterech krzeseł – stały element grillowania na ogródkach działkowych. Wygoda, estetyka i żywotność tych mebli były w najlepszym wypadku wątpliwe, ale na wiele lat ukształtowały one nasze wyobrażenie o wypoczynku na świeżym powietrzu. Do dziś wiele tych krzeseł, stolików i parasoli niszczeje na podwórkach i w garażach, pokrywając się niezbyt urodziwą patyną.

Drewno w służbie wygody

W ich miejsce przyszły następnie meble drewniane. Sosnowe i tekowe krzesła i były już zdecydowanym krokiem w dobrą stronę – wyglądały nieporównywalnie lepiej i miały znacznie solidniejsze konstrukcje. Nadal jednak nie było to idealne rozwiązanie. Drewniane meble pozostawione na pastwę żywiołów prędzej czy później łapały wilgoć i gniły, lub źle zaimpregnowane traciły kolor i murszały.

 

Nowa epoka

Najnowszym krzykiem mody eliminującym te rozterki stały się meble aluminiowe na taras. Trwałe i niemal całkowicie odporne na czynniki zewnętrzne, oferują żywotność na lata, a wręcz pokolenia. To solidne konstrukcje bez elementów ruchomych, malowane proszkowo dla jeszcze większej trwałości farby, wystylizowane tak, by pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni. Wszystko wieńczą poduszki i siedziska obite wytrzymałą tkaniną, która nie tylko świetnie wygląda, ale też jest przystosowana do wszystkich rodzajów pogody – od deszczu, przez ostre słońce, aż po śnieg.

Meble na taras MODU – zmienne jak Ty

Takie właśnie meble tarasowe proponuje MODU – stylowe, designerskie, stworzone, by służyć przez wiele lat. Wykraczają funkcjonalnością poza zwykłe siedzenie czy leniuchowanie. Od foteli, przez kanapy, stoliki, kwietniki i leżaki – dzięki modułowym konstrukcjom możesz stworzyć przestrzeń odpowiadającą Twoim potrzebom. Możesz tu wypoczywać, pracować, spożywać posiłki, zapraszać znajomych i organizować spotkania z klientami i współpracownikami. Meble MODU pasują do wszystkich okazji i pozwalają bez wysiłku dopasować się do Twojego zmieniającego się życia.

Tęcza kolorów, wachlarz tkanin

MODU pozwala Ci stworzyć swój unikatowy zestaw mebli, korzystając z istniejących kolekcji i łącząc je zgodnie ze swoimi upodobaniami. MODU to również niemal nieskończone ilości kombinacji kolorów i tkanin, którymi możesz dopasować meble do swojej przestrzeni. Wybieraj spośród ponad 200 kolorów w palecie RAL i ponad 50 tkanin. Łącz ze sobą barwy i tekstury, aby stworzyć swoje własne, unikatowe miejsce. Daj się ponieść wyobraźni!

Meble tarasowe to nie wszystko

Jeśli myślisz, że Twoje możliwości ograniczają się do wyboru modułów, kolorów i tkanin, to mamy dla Ciebie niemałą niespodziankę. MODU oferuje również rozmaite akcesoria i dodatki, które nie tylko urozmaicą Twój zestaw mebli tarasowych MODU, ale też pozwolą Ci cieszyć się nim dłużej.Dodatkowe poduszki jeszcze bardziej zwiększą komfort Twój i Twoich bliskich. Ochronny pokrowiec zabezpieczający przed czynnikami atmosferycznymi nie tylko wydłuży żywotność mebli MODU, ale też ułatwi ich przechowywanie między sezonami. Środki do czyszczenia tkanin pomogą Ci zachować meble w dobrej kondycji, zaś stale poszerzająca się oferta kwietników i lampionów pozwoli na jeszcze ciekawsze aranżacje. A to na pewno nie koniec niespodzianek od MODU!

A więc… na co komu taras?

Odpowiadając na zawarte w tytule pytanie – taras to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Praca na świeżym powietrzu, posiłek w towarzystwie bliskich, chwila relaksu z ulubioną książką, zabawa z dziećmi czy wieczorny seans filmowy pod chmurką – to wszystko małe życiowe przyjemności, na które czasem każdego z nas bierze ochota. Dobrze zaplanowana i odpowiednio zorganizowana przestrzeń na tarasie czy patio to moc możliwości dla wszystkich domowników oraz ich gości. Modułowość i elastyczność mebli MODU sprawiają, że to samo miejsce może pełnić najrozmaitsze funkcje – wystarczy puścić wodze fantazji i dać się ponieść radości tworzenia!