+48 509 907 645

Urządzamy przestrzeń przed domem: wybieramy meble i akcesoria ogrodowe

utworzone przez | Mar 18, 2020 | Porady

W aranżacji tarasu najbardziej liczy się pomysł, bo od niego zależy całe wrażenie przestrzeni. Taras ma bowiem stanowić przedłużenie wnętrza, które z nim graniczy. Wiele osób myśli, że wystarczy wystawić na taras meble ogrodowe a najlepiej kilka niepotrzebnych oraz postawić jakieś oświetlenie. Okazuje się jednak, że tak zaaranżowany taras nie będzie miejscem relaksu i rodzinnych spotkań. Dobrze urządzony taras zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kiedy zaplanować taras?

Najtrudniejsze będzie zaaranżowanie postawionego tarasu. Planowanie, wstępne rozmieszczenie mebli i ewentualne zadaszenie dobrze zaplanować przed ukończeniem budowy domu. Będziemy wtedy pewni, że taras spełni swoją funkcję i będzie odpowiadał potrzebom wszystkich domowników. Najczęściej jednak taras jest już gotowy i trzeba dostosować się do istniejącej przestrzeni. Możemy się zawsze zwrócić o pomoc do specjalistów w tej branży czyli projektantów, którzy doradzą i zaplanują nam termin oraz całą aranżację.

Projekt tarasu wraz z ogrodem

Jaka jest funkcja naszego tarasu?

Pierwsza kwestia to zastosowanie tarasu i przemyślenie jego roli w naszym domu. Inaczej zaaranżujemy taras, który w letnim sezonie ma służyć za jadalnię. W inny sposób urządzimy taras, który ma być miejscem relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Funkcja tarasu w ogromnej mierze jest uzależniona od jego lokalizacji i wielkości. W przypadku dużego tarasu mamy zdecydowanie większe pole do popisu i aranżacja może objąć wiele pomysłów.

Oświetlenie

Stylowe lampki lub światełka led będą świetnym uzupełnieniem całej stylizacji. Zapewnią delikatne i ciepłe światło podczas wieczornego relaksu na tarasie. Często wykorzystuje się również lampy stojące, które można ustawić w rogu tarasu lub nad stołem. Dobrze oświetlona przestrzeń może służyć jako miejsce spotkań i kolacji rodzinnych. Wybierając oświetlenie najlepiej dopasować je stylem do całego tarasu. W wiejskich ogrodach i tarasach sprawdzą się lampy z drewnianymi lub wiklinowymi motywami.

Nowoczesne meble ogrodowe - MODU

Nawierzchnia i ściany

Taras powinien być naturalnym przedłużeniem pomieszczenia, z którym sąsiaduje. Najczęściej jest to salon lub jadalnia. Często wybieranym rozwiązaniem jest nawierzchnia wykonana z drewna, która sprawdzi się w wielu przypadkach. Można wykorzystać również płytki lub różnego rodzaju kostkę brukową. Ściany tarasu powinny współgrać ze stylem domu.

Meble ogrodowe

Zestaw Paella - meble ogrodowe MODU -

Nowoczesnym rozwiązaniem na taras są meble modułowe, które działają na zasadzie samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów do siebie. Takie meble ogrodowe sprawdzą się u osób, które chcą tworzyć indywidualne i niepowtarzalne kompozycje. Meble Modu można zmodyfikować w zależności od potrzeby na dany moment. Wybrany zestaw będzie więc w pełni uniwersalny, a obszerna paleta kolorów sprawdzi się w wielu stylizacjach. To bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku małych tarasów, ponieważ niepotrzebne w danym momencie moduły można przenieść w inne miejsce. Konstrukcja mebli to lekkie i wytrzymałe aluminium, a materiał wykorzystany do obić jest plamoodporny. Meble ogrodowe MODU są zatem bardzo łatwe w codziennym użytku oraz czyszczeniu.

Podziel się z innymi tym postem:

 

Kilka słów o Jarosław Saternus

0 komentarzy