Jesteś zainteresowany ofertą MODU? Skontaktuj się z nami.
Zaznacz stronę

Dom z tarasem – dlaczego warto wybrać?

utworzone przez | mar 11, 2019 | Porady

 

W dzisiejszych czasach tarasy są coraz bardziej doceniane. Zapracowane społeczeństwo chce się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Relaks na świeżym powietrzu jest świetnym rozwiązaniem. Taras coraz częściej pełni również rolę dekoracyjną i reprezentacyjną dla domu i ogrodu – kluczową rolę na tarasie pełnią meble zewnętrzne. Ponadto może być też wyznacznikiem gustu i klasy właścicieli. Jest także miejscem spotkań towarzyskich i rodzinnych.

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Wygodny taras to nie tylko zrelaksowanie się, ale także dotlenienie mózgu, regeneracja sił przed kolejnym dniem i poprawa koncentracji. Jeśli czujesz się zmęczony natłokiem codziennych obowiązków, po prostu usiądź i się zrelaksuj. Wystarczy kubek kawy lub herbaty, ulubiona książka i wygodny fotel na taras. Każdy z nas może dostosować taras i jego wyposażenie (m.in. meble tarasowe) do swoich potrzeb. Dodatkowo możemy wypoczywać samotnie, z bliską osobą lub po prostu zaprosić znajomych urządzić przyjęcie. Aczkolwiek, by móc w pełni odpocząć potrzebujemy wygodnego miejsca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup foteli firmy Modu. Zdecydowanie fotele te są solidnie wykonane, a do tego bardzo dobrej jakości. Wykonane są z aluminium o grubości 2 mm, co zapewnia dużą stabilność mebla. Poduszki na siedziska i elementy tapicerowane wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zabrudzenia.

Taras Modu

Modny taras

Taras to przedłużenie powierzchni mieszkalno-wypoczynkowej i należy do ulubionych zakątków każdego domownika, który marzy o relaksie. Urządzenie i wykończenie tej przestrzeni to duże, aczkolwiek niekoniecznie skomplikowane przedsięwzięcie. Wszystko zależy od naszej fantazji, od wyboru mebli na taras i elementów dekoracyjnych. Nieskomplikowany montaż, dostępność różnych materiałów i kolorów to zdecydowane plusy mebli na taras. Dzięki dostępności wielu materiałów i kolorów możemy stworzyć wymarzony taras, który będzie wyglądał modnie. Styl tarasu można dopasować do stylu całego domu, tworząc wówczas spójną całość.

Praktycznie urządzony dom z tarasem

Usytuowanie tarasu powinno się zaplanować już na etapie projektu domu. Trzeba wziąć pod uwagę kierunek padania promieni słonecznych, sąsiedztwo, wielkość i kształt działki, a także indywidualne preferencje domowników. Najczęstsze rozwiązanie to taras połączony z jednej strony z ogrodem, a z drugiej z salonem lub jadalnią. Zazwyczaj oddalony jest od ulicy i osłonięty od strony sąsiadów np. krzewami. Najczęściej zlokalizowany jest w kierunku południowo-zachodnim. Wówczas zapewniony jest największy dopływ światła słonecznego w godzinach popołudniowych. Zwolennicy spożywania śniadania na tarasie wybiorą wschodnią stronę. Częstym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasu. Jest to praktyczne w czasie wietrznej lub deszczowej pogody.

Praktyczny taras to także odpowiednio dobrane meble zewnętrzne. Przydadzą nam się fotele oraz stół. Warto wybrać meble tarasowe, które możemy dostosować do swoich potrzeb, np. meble modułowe. Dzięki modułom stworzymy własny i oryginalny zestaw. Możemy stworzyć narożniki lub skorzystać z gotowych propozycji foteli pojedynczych. Duży wybór kolorów ram oraz tkanin pozwala na dostosowanie zestawu do każdego gustu. Kolory tkanin odporne są na promieniowanie UV, a także pokryte są specjalną powłoką, która zabezpiecza je przed plamami. Meble tarasowe są modne, wizualnie atrakcyjne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu.
Warto poświęcić chwilę czasu na wybór wygodnych, modnych i wytrzymałych mebli. Pozwolą one nam na bezcenne chwile relaksu na naszym tarasie.

Kilka słów o Jarosław Saternus

Sprawdź podobne wpisy

Meble ogrodowe aluminiowe – dlaczego warto wybrać akurat te?

Meble ogrodowe aluminiowe – dlaczego warto wybrać akurat te?

Jaki wybrać zestaw mebli ogrodowych? Producenci mebli ogrodowych stworzyli różnorodną ofertę, dlatego każdy klient znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Dziś podpowiemy, dlaczego warto wybrać ogrodowe meble aluminiowe na swój wymarzony taras. Dzisiaj klient może...

Meble tarasowe na lata – co sprzyja ich niszczeniu?

Meble tarasowe na lata – co sprzyja ich niszczeniu?

Solidnie wykonane zestawy mebli na taras są w stanie przetrwać z nami naprawdę lata. Jednak w zależności od materiału, jakości produkcji i czynników zewnętrznych, na jakie są narażone, niekiedy mogą szybko stracić piękny wygląd. Co konkretnie sprawia, że meble...