Kolory mebli ogrodowych – które są najbardziej popularne?


Kolory mebli ogrodowych – które są najbardziej popularne?

Różnorodność modeli krzeseł i stołów ogrodowych i tarasowych jest współcześnie tak ogromna, że każdy wybierze coś dla siebie. Miłośnicy klasyki będą mieć do wyboru prostą i stonowaną stylistykę, która pasuje do wszystkiego. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego zestawu mebli, który może posłużyć także do przywitania gości i np. urządzenia przyjęcia na tarasie. Wraz z pojawieniem się nowych technologii i zaangażowaniem projektantów zakończeniu uległ ograniczony wybór produktów i stylizacji. Producenci mebli tworzą swoje kolekcje w oparciu o wybory i sugestie klientów. Projekty oparte są o wieloletnie doświadczenie. Producenci zwracają również uwagę na trendy dotyczące wyposażenia domów.

Jak wybrać kolorY mebli ogrodowych?

Wybierając kolory mebli ogrodowych należy zwrócić uwagę nie tylko na nasz gust, ale także na inne istotne aspekty. Nasze preferencje nie są jedynym czynnikiem, który doprowadza do podjęcia decyzji. Należy wziąć pod uwagę także kolorystykę otoczenia, styl domu i wygląd ogrodu. Zastosowanie mebli to równie ważny czynnik. Jeśli będą narażone na większe zabrudzenia warto zdecydować się na ciemniejszy kolor i łatwiejszy w czyszczeniu materiał. W przypadku użytkowania mebli w pełnym słońcu należy wybrać taki kolor, którym będziemy cieszyć się przez długi czas. Ważna jest nie tylko barwa konstrukcji mebli, ale także poduszek. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie ciągłości kolorystycznej tarasu np. z salonem lub kuchnią, która z nim graniczy. Na elegancję otoczenia wpłynie harmonijne przejście kolorystyczne i zachowana spójność.

Kolekcja Teide

Taras w barwach natury

Mowa oczywiście o brązie i zieleni. Chcąc stworzyć miejsce do odpoczynku, które będzie pasowało stylizacją do ogrodu, należy wybrać te kolory. Zieleń to zazwyczaj odcienie typowe dla roślinności. Rzadziej spotykana jest pastelowa zieleń. Stół oraz ramy mebli w kolorze brązu ocieplą przestrzeń i pozwolą stworzyć imitację drewna. Taka stylizacja dobrze skomponuje się z zielenią ogrodu oraz brązowym kolorem pni drzew i krzewów.

Szary i niebieski: tworzymy przytulne miejsce

Kolor szary jest ceniony ze względu na elegancję. Ponadto jest modny i spokojny. Błękit to kolor nieba. Połączenie tych dwóch kolorów często jest wybierane przy doborze wyposażenia tarasu. Pozwoli stworzyć spokojne i modne miejsce do odpoczynku. Niebieski kojarzony jest z relaksem. Nawet przy wyborze innego koloru mebli często wybierane są niebieskie dodatki. Wpływ na wygodę miejsca do wypoczynku mają nie tylko meble. Duże znaczenie mają dodatki w postaci poduszek, donic z roślinami czy inne elementy dekoracyjne.

Modna i ponadczasowa biel

Kolor biały również jest częstym wyborem klientów. Jasne meble z daleka będą przyciągały naszą uwagę i zachęcały do skorzystania z odpoczynku. Meble wydają się urokliwe i lekkie. Ta stylizacja będzie kontrastowała z otoczeniem (ogród). Dopasowana może być również do salonu, który z nią graniczy lub kuchni. Białe meble to także elegancja. Całość wygląda minimalistyczne, jednak na pewno spodoba się wielu osobom. Biel optycznie powiększy taras, co jest dodatkowym atutem.
Niezależnie od tego, jakie kolory wybierzemy do naszego tarasu ważne, abyśmy zakupili meble wysokiej jakości. Będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata. Solidnie wykonane meble to warunek zadowolenia z ich użytkowania.