Dom z tarasem – dlaczego warto wybrać?


Dom z tarasem – dlaczego warto wybrać?

W dzisiejszych czasach tarasy są coraz bardziej doceniane. Zapracowane społeczeństwo chce się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Relaks na świeżym powietrzu jest świetnym rozwiązaniem. Taras coraz częściej pełni również rolę dekoracyjną i reprezentacyjną dla domu i ogrodu. Ponadto może być też wyznacznikiem gustu i klasy właścicieli. Jest także miejscem spotkań towarzyskich i rodzinnych.

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Wygodny taras to nie tylko zrelaksowanie się, ale także dotlenienie mózgu, regeneracja sił przed kolejnym dniem i poprawa koncentracji. Jeśli czujesz się zmęczony natłokiem codziennych obowiązków po prostu usiądź i zrelaksuj się. Wystarczy kubek kawy lub herbaty, ulubiona książka i wygodny fotel na taras. Każdy z nas może dostosować taras i jego wyposażenie do swoich potrzeb. Dodatkowo możemy wypoczywać samotnie, z bliską osobą lub po prostu zaprosić znajomych urządzić przyjęcie. Aczkolwiek, by móc w pełni odpocząć potrzebujemy wygodnego miejsca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup foteli firmy Modu. Zdecydowanie fotele te są solidnie wykonane, a do tego bardzo dobrej jakości. Wykonane są z aluminium o grubości 2 mm, co zapewnia dużą stabilność mebla. Poduszki na siedziska i elementy tapicerowane wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zabrudzenia.

Taras Modu

Modny taras

Taras to przedłużenie powierzchni mieszkalno-wypoczynkowej i należy do ulubionych zakątków każdego domownika, który marzy o relaksie. Urządzenie i wykończenie tej przestrzeni to duże, aczkolwiek niekoniecznie skomplikowane przedsięwzięcie. Wszystko zależy od naszej fantazji i od wyboru mebli i elementów dekoracyjnych. Nieskomplikowany montaż, dostępność różnych materiałów i kolorów to zdecydowane plusy mebli na taras. Dzięki dostępności wielu materiałów i kolorów możemy stworzyć wymarzony taras, który będzie wyglądał modnie. Styl tarasu można dopasować do stylu całego domu tworząc wówczas spójną całość.

Praktycznie urządzony DOM Z tarASEM

Usytuowanie tarasu powinno się zaplanować już na etapie projektu domu. Trzeba wziąć pod uwagę kierunek padania promieni słonecznych, sąsiedztwo, wielkość i kształt działki, a także indywidualne preferencje domowników. Najczęstsze rozwiązanie to taras połączony z jednej strony z ogrodem, a z drugiej z salonem lub jadalnią. Zazwyczaj oddalony jest od ulicy i osłonięty od strony sąsiadów np. krzewami. Najczęściej zlokalizowany jest w kierunku południowo-zachodnim. Wówczas zapewniony jest największy dopływ światła słonecznego w godzinach popołudniowych. Zwolennicy spożywania śniadania na tarasie wybiorą wschodnią stronę. Częstym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasu. Jest to praktyczne w czasie wietrznej lub deszczowej pogody.

Praktyczny taras to także odpowiednio dobrane meble. Przydadzą nam się fotele oraz stół. Warto wybrać meble, które możemy dostosować do swoich potrzeb, np. meble modułowe. Dzięki modułom stworzymy własny i oryginalny zestaw. Możemy stworzyć narożniki lub skorzystać z gotowych propozycji foteli pojedynczych. Duży wybór kolorów ram oraz tkanin pozwala na dostosowanie zestawu do każdego gustu. Kolory tkanin odporne są na promieniowanie UV, a także pokryte są specjalną powłoką, która zabezpiecza je przed plamami. Meble są modne, wizualnie atrakcyjne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu.
W sumie warto poświęcić chwilę czasu na wybór wygodnych, modnych i wytrzymałych mebli. Pozwolą one nam na bezcenne chwile relaksu na naszym tarasie.